CSM Târgu Mureș, medalii la Naționalele de Kempo

Sportivii clubului CSM Târgu Mureș au obținut rezultate remarcabile la Campionatul Național de Full Kempo, reușind să cucerească o medalie de argint și două de bronz.

Delegația mureșeană ar fi trebuit să participe cu patru sportivi, însă Kolozsvári Tamás a fost nevoit să se retragă din competiție din cauza unei accidentări.

Cei trei sportivi rămași în concurs, pregătiți de antrenorul Mátyus Ervin, au avut evoluții foarte bune și au urcat pe podiumul național:

  • Siklódi Áron – medalie de argint
  • Sajgó Ágnes – medalie de bronz
  • Man G. Cornel – medalie de bronz

Rezultatele confirmă nivelul bun al secției de kempo din cadrul CSM Târgu Mureș și munca depusă de sportivi și antrenori în pregătirea competițiilor naționale.

(Sursa foto: csmtgm)

Sorin Crăciun

Citește și,