Deputatul USR de Mureș, Adrian Giurgiu: „Construcția 𝗦𝗽𝗶𝘁𝗮𝗹𝘂𝗹𝘂𝗶 𝗱𝗲 𝗮𝗿𝘀̦𝗶 de la Târgu Mureș va fi finalizată în vara acestui an. Este un proiect foarte important atât la nivelul județului Mureș, cât și la nivel național, care a fost posibil prin colaborare și voință politică. Guvernul de dinainte de 2020 ținea acest proiect la sertar, dar am reușit să îl deblocăm.
Așa arată lucrurile atunci când politicienii lucrează împreună pentru binele oamenilor, așa cum este normal. Acest spital va deveni un nou simbol al unei Românii care chiar își pune oamenii pe primul loc. Dar încă mai avem mult de muncă.”
URMĂREȘTE ȘI

