Bronz mondial pentru Târgu Mureș! Bordianu Roxana Andreea și Mihály Stefánia au urcat pe podium la Campionatele Mondiale U23 de popice

O nouă performanță de prestigiu pentru sportul mureșean! Sportivele Bordianu Roxana Andreea, de la CSM Târgu Mureș, și Mihály Stefánia, de la Electromureș Romgaz Târgu Mureș, au cucerit medalia de bronz în proba de tandem feminin la Campionatele Mondiale de Tineret U23 la popice.

Într-o competiție cu un nivel valoric ridicat și o concurență puternică, cele două sportive au demonstrat determinare, concentrare și spirit de echipă, reușind să urce pe podiumul mondial și să aducă României singura medalie obținută la categoria U23 în cadrul acestei ediții a campionatului.

Performanța lor are o semnificație aparte, fiind rezultatul unor ani de muncă, pregătire și sacrificii, dar și al susținerii oferite de antrenori, cluburi și familii.

Medalia de bronz obținută de tandemul format din Bordianu Roxana Andreea și Mihály Stefánia confirmă valoarea școlii mureșene de popice și demonstrează că Târgu Mureș continuă să producă sportivi capabili de rezultate importante pe scena internațională.

Felicitări, Roxana și Stefánia, pentru această performanță de excepție! Felicitări antrenorilor, cluburilor și tuturor celor care contribuie la formarea campionilor!

(Sursa foto: csmtgm)

Sorin Crăciun

Citește și,