Aquagym în apa sărată, la Ideciu de Jos. Două zile dedicate sănătății și mișcării

Stațiunea Balneoclimaterică Ideciu de Jos găzduiește, în weekendul 27-28 iunie, sesiuni de aquagym în apa sărată, organizate în parteneriat cu Asociația Kangoo Club Reghin. Activitățile vor avea loc în ambele zile, începând cu ora 11:00, la ștrandul din Ideciu de Jos.

Organizatorii îi invită pe toți cei interesați să participe la exerciții adaptate tuturor vârstelor și nivelurilor de pregătire, punând accent pe beneficiile mișcării în apă pentru sănătate, mobilitate și relaxare. Programul se adresează atât persoanelor care doresc să-și îmbunătățească tonusul fizic, cât și celor care caută o metodă plăcută de a combate durerile de spate sau de a-și menține mobilitatea.

ideciu

Citeşte şi: Reflexoterapia la domiciliu din 1 iulie. Ședințe dedicate echilibrului și stării de bine

„Fie că vii pentru mobilitate, pentru durerile de spate, pentru tonus sau doar pentru starea aceea bună de după, locul tău este aici”, transmit organizatorii, care subliniază că nu este nevoie de experiență anterioară. Participanții sunt încurajați să facă primul pas și să descopere beneficiile exercițiilor desfășurate în apa sărată, într-un cadru relaxant și prietenos.

Sanda Viţelar

Urmăreşte şi: