SPORT „ SPORT „ SPORT

FOTBAL

PROGRAMUL TURULUI LIGII I �
SEZONUL 2013-2014

ETAPA 1� 20 IULIE 2013: Corona Brasov � Otelul Galati, Universiatea
Cluj � Petrolul Ploiesti, Pandurii Targu-Jiu � F.C. Brasov, Sageata Navodari
� Gaz Metan Medias, ACS Poli Timisoara � Dinamo Bucuresti, F.C.
Botosani � C.F.R. Cluj, F.C. Vaslui � Rapid, Viitorul Constanta � Astra,
Steaua Bucuresti � Ceahlaul Piatra Neamt.

ETAPA A 2-a � 27 IULIE: Otelul � U. Cluj, Petrolul � Pandurii, F.C. Brasov �
Sageata, Gaz Metan � F.C. Botosani, Dinamo � F.C. Vaslui, C.F.R. Cluj �
A.C.S. Poli Timisoara, Rapid � Viitorul. Astra � Steaua, Ceahlaul � Corona.

ETAPA A 3-A � 3 AUGUST: Corona � Astra, U. Cluj � Ceahlaul, Pandurii �
Otelul, Poli Timisoara � Gaz Metan, F.C. Botosani � Sageata, F.C. Vaslui �
C.F.R. Cluj, Viitorul � Dinamo, Steaua � Rapid, Petrolul � F.C. Brasov,

ETAPA A 4-A � 10 AUGUST: Sageata � Poli Timisoara, Potelul � Petrolul,
F.C. Brasov � F.C. Botosani, Gaz Metan � F.C. Vaslui, Dinamo � Steaua,
C.F.R. Cluj � Viitorul, Rapid � Corona, Astra � U. Cluj, Ceahlaul � Pandurii.

ETAPA A 5-A � 17 AUGUST: Corona � Dinamo, U. Cluj � Rapid, Pandurii
� Astra, Poli Timisoara � F.C. Botosani, F.C. Vaslui � Sageata, Viitorul �
Gaz Metan, Steaua � C.F.R. Cluj, Otelul � F.C. Brasov, Petrolul � Ceahlaul.

ETAPA A 6-A � 24 AUGUST: Sageata � Viitorul, F.C. Botosani � F.C. Vaslui, F.C.
Brasov � Poli Timisoara, Gaz Metan � Steaua, Dinamo � U. Cluj, C.F.R. Cluj �
Corona, Rapid � Pandurii, Astra � Petrolul, Ceahlaul � Otelul.

ETAPA A 7-A � 31 AUGUST: Corona � Gaz Metan, U. Cluj � C.F.R. Cluj,
Pandurii � Dinamo, F,C, Vaslui � Poli Timisoara, Viitorul � F.C. Botosani,
Steaua � Sageata, Otelul � Astra, Petrolul � Rapid, Ceahlaul � F.C. Brasov.

ETAPA A 8-A � 14 SEPTEMBRIE: Sageata � Corona, Poli Timisoara �
Viitorul, F.C. Botosani � Steaua, F.C. Brasov � F.C. Vaslui, Gaz Metan � U.
Cluj, Dinamo � Petrolul, C.F.R. Cluj � Pandurii, Rapid � Otelul, Astra � Ceahlaul.

ETAPA A 9-A � 21 SEPTEMBRIE: Corona � F.C.Botosani, U. Cluj �
Sageata, Pandurii � Gaz Metan, Viitorul � F.C. Vaslui, Steaua � Poli
Timisoara, Otelul � Dinamo, Petrolul � C.F.R. Cluj, Astra � F.C. Brasov,
Ceahlaul � Rapid.

ETAPA A 10-A � 28 SEPTEMBRIE: Sageata � Pandurii, Poli Timisoara � Corona,
F.C. Botosani � U. Cluj, F.C. Vaslui � Steaua, F.C. Brasov � Viitorul, Gaz Metan �
Petrolul, Dinamo � Ceahlaul, C.F.R. Cluj � Otelul, Rapid � Astra.

ETAPA A 11-A � 5 OCTOMBRIE: Corona " F.C. Vaslui, U. Cluj � Poli
Timisoara, Pandurii � F.C. Botosani, Steaua " Viitorul, Otelul � Gaz Metan, Petrolul �
Sageata, Rapid � F.C. Brasov, Astra � Dinamo, Ceahlaul � C.F.R. Cluj.

ETAPA A 12-A � 19 OCTOMBRIE: Sageata � Otelul, Poli Timisoara � Pandurii,
F.C. Botosani � Petrolul, F.C. Vaslui � U. Cluj, Viitorul � Corona, F.C. Brasov �
Steaua, Gaz Metan � Ceahlaul, Dinamo � Rapid, C.F.R. Cluj � Astra.

ETAPA A 13-A � 26 OCTOMBRIE: Corona � Steaua, U. Cluj � Viitorul, Pandurii �
F.C. Vaslui, Otelul � F.C. Botosani, Petrolul � Poli Timisoara, Dinamo � F.C. Brasov,
Rapid � C.F.R. Cluj, Astra � Gaz Metan, Ceahlaul � Sageata.

ETAPA A 14-A � 2 NOIEMBRIE: Corona � F.C. Brasov, Sageata � Astra, Poli
Timisoara � Otelul, F.C. Botosani � Ceahlaul, F.C. Vaslui � Petrolul, Viitorul �
Pandurii, Steaua � U. Cluj, Gaz Metan � Rapid, C.F.R. Cluj � Dinamo.

ETAPA A 15-A � 9 NOIEMBRIE: U. Cluj � Corona, Pandurii � Steaua, Otelul �
F.C, Vaslui, Petrolul � Viitorul, F.C. Brasov � C.F.R. Cluj, Dinamo � Gaz Metan,
Rapid � Sageata, Astra " F.C. Botosani, Ceahlaul � Poli Timisoara.

ETAPA A 16-A � 23 NOIEMBRIE: Corona � Pandurii, U. Cluj � F.C. Brasov,
Sageata � Dinamo, Poli Timisoara � Astra, F.C. Botosani � Rapid, F.C. Vaslui �
Ceahlaul, Viitorul � Otelul, Steaua � Petrolul, Gaz Metan � C.F.R. Cluj.

ETAPA A 17-A � 30 NOIEMBRIE: Pandurii � U. Cluj, Otelul � Steaua, Petrolul �
Corona, F.C. Brasov � Gaz Metan, Dinamo � F.C. Botosani, C.F.R. Cluj � Sageata,
Rapid � Poli Timisoara, Astra � F.C. Vaslui, Ceahlaul � Viitorul.
Pe 7 si 14 decembrie se vor disputa, teoretic, si primele doua
etape din retur.

LUPTE LIBERE

Inca un succes pentru
Anna Maria Oltean!

Bune performante sportive are
la activ luptatoarea de lupte
libere, targumureseanca Anna
Maria Oltean, de la CS "Muresul�.
Pe cand una si la un campionat
european ori mondial? E cale
lunga, nu? Oricum, sportiva antrenata
de M�rton J�zsef se poate,
pe buna dreptate, mandri cu
realizarile ei in sportul preferat.
Inca un succes pentru ea inregistrat
la Turneul International de
lupte libere al Romaniei, categoria
seniori, "Ion Corneanu�, cu intreceri
desfasurate la Targoviste, in
perioada 12-14 iulie a.c. Acolo, in
Sala Sporturilor, Anna Maria Oltean
a urcat pe prima treapta a podiumului
de premiere, la categoria 51
de kilograme. Felicitari ei si antrenorului,
vacanta activa, dar placuta!
Informatiile primite sunt
semnate de Iuliu Cosmin Pop, director
adjunct la SC "Muresul�
Targu-Mures, pentru care ii
multumim!

Lasă un comentariu