ASA Tg.-Mureș - FC Botoșani, duminică, 4 decembrie, ora 18.00

Cele două echipe s-au întâlnit de cinci ori în Liga 1 Orange, de trei ori s-au impus mureșenii, un joc s-a încheiat cu victoria moldovenilor, iar un meci s-a terminat la egalitate. Prima partidă a avut loc pe 31 august 2014, ASA - FC Botoșani 2-1. Eroul meciului a fost N'Doye, autor a două goluri, ultimul venit în minutul 85, la doar câteva minute după ce Hadnagy reușise egalarea. Un meci la fel de spectaculos a fost și cel din returul stagiunii 2014-2015, de la Botoșani, încheiat cu scorul de 2-1 pentru ardeleni (Acsinte / Zicu, Marius Constantin). Singura remiză s-a consemnat în turul sezonului regulat 2015-2016, 1-1 pe arena moldovenilor. Ivan Gonzalez a marcat primul, din pasa lui Brandan, după care Hadnagy a egalat, în urma unei acțiuni personale. Cea mai recentă confruntare a adus și cele mai multe goluri pe tabelă, FC Botoșani - ASA 4-2, asta după ce oaspeții au condus cu 2-0 până în minutele de prelungire ale primei reprize (Bordeianu, Golofca, Matulevicius dublă / Zicu, Matei). Dan Alexa vs Leo Grozavu: două jocuri - o victorie Alexa - o victorie Grozavu. Mediile de vârstă ale celor două loturi: ASA - 25 ani și 2 luni; FC Botoșani - 25 ani și 5 luni.