Prima victorie pentru CSM Tg. Mureș U19 în noul sezon la futsal!

Echipa CSM Tg. Mureș de juniori U19 a disputat meciul din cadrul etapei a 3-a în Campionatul Național de futsal, la Corund, unde au învins cu 16-2. Formația, antrenată de către Endre Kacsó, a câștigat fără drept de apel partida. În prima repriză, târgumureșenii au marcat 5 goluri, ca după pauză să mai înscrie de nu mai puțin de 11 ori! Marcatorii echipei CSM Tg. Mureș: Cherteș Patrick 5, Láposi Róbert 3, Butiurcă Zsolt 2, Tinca Andrei 1, Mireștean Ciprian 1, Varga Eduard 1, Puia Vasile 1, Laposi Adrian 1, Guja Denis. Antrenorul echipei CSM Tg. Mureș, Endre Kacsó, s-a arătat mulțumit de jocul practicat de jucătorii lui: “Felicitări, băieți, suntem pe drumul cel bun!”. Următorul meci, CSM Tg. Mureș îl va juca în 5 noiembrie, tot cu Corund, dar de data aceasta pe teren propriu.