PROGRAMUL DE TELEVIZIUNE PE PERIOADA 11 „ 17 APRILIE 2014

VINERI, 11 APRILIE

TVR 1

07:00 Telejurnal matinal
09:00 Legenda cavalerului
ratacitor si a frumoasei
Raza-de-Luna
10:20 Kile, te omoara cu zile
10:30 Biziday
11:20 Lumea modei
11:30 Politica si delicateturi
12:20 Opinii fiscale
12:30 Tribuna partidelor
parlamentare
13:00 Beneficiar Romania
13:30 M.A.I. aproape de tine
14:00 Telejurnal
14:55 Clubul celor care
muncesc in Romania
15:30 Oameni ca noi
16:00 Parlamentul Romaniei
16:50 Zeul razboiului
18:10 Finante si afaceri
18:45 Clubul celor care
muncesc in Romania
18:50 In linia intai
19:45 Sport
20:00 Telejurnal
20:55 Clubul celor care
muncesc in Romania
21:00 O data�n viata
00:10 Destine frante

TVR 2

07:00 Poate nu stiai
07:30 5 x 5 minute de istorie
08:00 Legendele palatului:
doi barbati pentru o soarta
09:10 Documentar 360� GEO: Atacama viata in pustiu
10:10 Popasuri folclorice
11:10 Rezistenta
prin cultura
12:10 Mistere si conspiratii
13:00 Vara magica
14:00 Natura si sanatate
14:30 Cultura minoritatilor
15:00 Jurnal de front
15:50 5 minute de istorie
16:00 Black Harbour
16:50 Poate nu stiai
17:00 Televiziunea,
dragostea mea
18:00 Telejurnal
19:00 Documentar 360� GEO: Pescarii de crabi
din Tara de Foc
20:10 Iarta-ma,
dar vreau sa ne casatorim
22:00 Ora de stiri
23:00 Impotriva sortii
00:10 In umbra legii

ANTENA 1

08:00 Neatza
cu Razvan si Dani
10:50 In gura presei
cu Mircea Badea
11:40 Teleshopping
12:00 Mireasa pentru
fiul meu
13:00 Observator
14:00 Mireasa pentru
fiul meu
16:00 Observator
17:00 Acces direct
19:00 Observator
20:00 Observator special
20:30 Fotbal Liga 1:
Steaua Vs Vaslui
22:30 Inamicul invizibil
00:30 Romania danseaza

PRO TV

07:00 Stirile Pro Tv
10:05 Tanar si Nelinistit
11:00 Vulcanul din mlastina
13:00 Stirile Pro Tv
13:45 Masterchef
16:00 La Maruta
17:00 Stirile Pro Tv
17:30 La Maruta
19:00 Stirile Pro Tv
20:30 Romanii au talent
00:15 Anamorfoza

PRIMA TV

07:00 Neam trezit!
10:00 Teleshopping
10:30 Cireasa de pe tort
11:30 Ce gandesc femeile
12:00 Teleshopping
12:30 Levintza prezinta
13:00 Secrete de stil
13:30 Teleshopping
14:00 Click! Pofta buna
14:30 Razi si castigi
15:00 Click!
16:00 Trasniti din NATO
16:30 Ce gandesc femeile
17:00 Cireasa de pe tort
18:00 Stirile Prima TV
19:30 Razi si castigi
20:00 Trasniti din NATO
20:30 Podul dragonilor
22:30 Click!
23:30 Cireasa de pe tort
00:30 Trasniti din NATO

ACASA

07:15 Abisul pasiunii
08:15 Povestiri adevarate
09:45 Chemarea inimii
11:00 Cununa de lacrimi
12:00 Santa Diabla
13:30 O noua viata
14:30 Intrigi si seductie
15:30 Abisul pasiunii
16:30 Povestiri adevarate
17:30 Chemarea inimii
18:30 Cununa de lacrimi
19:30 Santa Diabla
21:30 Regina
22:30 Forta destinului
00:00 Povestiri adevarate

EUFORIA TV

08:00 Bucatarii
din Beverly Hills
09:00 Prodanca si Reghe:
Dragoste in prelungiri
11:00 Nu-i usor sa fii mireasa!
12:00 Iubirile croitoresei
13:00 Ally McBeal
14:00 Prodanca si Reghe:
Dragoste in prelungiri
16:00 Printul indragostit
17:30 Heirs
19:00 Dr. Oz Show
20:00 Dr. House
00:00 Cabana blestemata

B1 TV

07:00 Stirile diminetii
07:55 Business B1 la zi
08:00 Stirile diminetii
08:55 Business B1 la zi
09:00 Stirile diminetii
09:55 Business B1 la zi
10:00 Stirile diminetii
10:55 Business B1 la zi
11:00 Evenimentul Zilei
12:00 Stirile B1
13:00 Talk B1
14:00 Romania, acum
15:00 Stirile B1
16:00 Romania, acum
17:00 Butonul de panica
18:00 Stirile B1
19:00 Aktualitatea B1
20:00 Buna seara,
Romania!
21:30 X-Press
23:00 Lumea lui Banciu
00:00 Stirile B1

NATIONAL TV

07:30 Pastila Voua
08:00 Baronii
08:30 Suflete pereche
09:30 Cuceritorul
11:00 Triunghiul iubirii 2
12:15 Baronii
13:00 Grupul Voua
13:45 Mica mireasa
14:45 Grupul Voua
15:00 Baronii
15:30 Copii contra parinti
17:00 Specialisti
in sanatate
17:30 Dragoste
dulce-amara
18:30 Stiri National TV
19:15 Mica mireasa
20:15 Suflete pereche
21:15 Cavalerii noptii
23:00 Cuceritorul
00:15 Dragoste
dulce-amara

KANAL D

08:00 Campionul
08:30 Vacanta si terapie
10:00 Draga mea prietena
12:30 Stirile Kanal D
13:15 Te vreau langa mine
15:30 Vacanta si terapie
16:45 Teo Show
18:45 Stirea zilei
19:00 Stirile Kanal D
20:00 Suleyman Magnificul
22:15 Fetele lu�
dom� Profesor
23:15 Paper Man
01:15 Vreau sa ma marit

PRO CINEMA

08:30 Aventurile
lui Jackie Chan
09:00 Dragoste
neimpartasita
10:00 Aventurile
lui Jackie Chan
10:30 Gossip Girl:
Intrigi la New York
11:30 Smallville
12:30 La Maruta
14:00 Acasa in bucatarie
15:00 Dragoste
neimpartasita
16:00 Gossip Girl: Intrigi
la New York
17:00 La bloc
18:00 Prietenii tai
19:00 Smallville
20:00 Zidul secretelor
22:00 Serviciul Roman
de Comedie
23:30 Viata mea sexuala.

SAMBATA, 12 APRILIE

TVR 1

07:00 O data�n viata
10:00 Beneficiar Romania
10:30 Masini,
teste si verdicte
11:00 Gala Umorului
12:00 Tezaur folcloric
13:00 Ora regelui
14:00 Telejurnal
14:35 37�C
15:25 ANDOnevralgicul
de sambata
15:30 37�C
16:00 Fotbal:
CS Universitatea Craiova CS Mioveni
18:00 Exclusiv in Romania
18:50 Teleenciclopedia
19:45 Sport
20:00 Telejurnal
21:00 Gala Umorului
22:00 Profesionistii...
cu Eugenia Voda
23:10 Inchisoarea ingerilor
01:35 Tezaur folcloric

TVR 2

07:00 Poate nu stiai
07:30 Ferma
08:30 Calatori in lumi
paralele
09:25 5 minute de istorie
09:30 Cap compas
10:00 Drumul succesului
10:30 5 x 5 minute de istorie
11:00 Rugby: CSA Steaua RCMUV Timisoara
13:00 Popasuri folclorice
14:10 Top cultura
16:00 Memorialul Durerii
17:00 Mistere si conspiratii
18:00 Telejurnal
18:30 Lumea azi
19:00 Jurnal de front
20:10 Gosford Park
22:30 Citeste romaneste!
23:10 Jurnalul unui iubitor
de rom
01:05 Soimul moare

ANTENA 1

09:00 Rusty
11:00 Nu poti
saruta mireasa
13:00 Observator
14:00 Mireasa pentru
fiul meu
16:00 Observator
17:00 Mireasa pentru
fiul meu
19:00 Observator
20:00 In puii mei
20:30 Te cunosc de undeva
23:45 Tornada
02:15 Dallas

PRO TV

07:00 Stirile Pro Tv
10:00 I Like IT
10:30 Maestrii
iluzionismului
11:00 Vestul vesel
13:00 Stirile Pro Tv
13:05 Invincibilul
15:00 Romanii au talent
19:00 Stirile Pro Tv
20:30 Regatul Cerului
23:30 Vantul groazei
01:15 Local Kombat Resita:
Uzina de Bataie

PRIMA TV

07:00 Teleshopping
07:30 Trasniti din NATO
09:30 Casa: constructie
si design
10:00 Teleshopping
10:30 Secrete de stil
11:00 Levintza prezinta
11:30 Click! Pofta buna
12:00 T3CH IN 3
12:30 Vrei sa fii milionar
14:30 Cireasa de pe tort
16:00 Schimb de mame
18:00 Stirile Prima TV
19:30 Razi si castigi
20:00 Stirile
Times New Roman
20:30 Vrei sa fii milionar?
21:30 Mondenii
23:30 Intoarcere
la Brideshead
01:30 Razi si castigi

ACASA

07:15 Abisul pasiunii
08:15 Povestiri adevarate
09:45 Chemarea inimii
11:00 Cununa de lacrimi
12:00 Santa Diabla
13:00 Dincolo de povestiri
13:30 Doamne de poveste
14:30 Intrigi si seductie
15:30 Abisul pasiunii
16:30 Doctorul casei
17:30 Chemarea inimii
18:30 Cununa de lacrimi
19:30 Santa Diabla
20:30 Regina
22:30 Forta destinului
00:00 Doctorul casei

EUFORIA TV

07:00 Tori & Dean �
O familie de Hollywood
08:00 Bucatarii
din Beverly Hills
09:00 Sue Thomas
10:00 Dr. House
14:00 O iubire adevarata
15:30 Acuzat pe nedrept
17:00 Moarte in Paradis
19:00 Dr. Oz Show
20:00 Razbunare
22:00 Cand vine barza
00:00 Misterul chiriasei

B1 TV

07:00 Stirile B1
10:00 Weekend B1
12:00 Stirile B1
13:00 360�
15:00 Stirile B1
16:00 Pasul Fortunei
17:00 Condamnatii
18:00 Stirile B1
19:00 Talk B1
20:00 Stirile B1
21:00 Actualitatea
romaneasca
23:00 360�
00:00 Stirile B1

NATIONAL TV

08:00 Dragoste
dulce-amara
09:15 Baronii
09:45 Specialisti
in sanatate
10:30 Grupul Voua
10:45 Mica mireasa
12:15 Baronii
13:00 Suflete pereche
14:00 Traditii de la bunica
15:30 Cavalerii noptii
18:30 Stiri National TV
19:15 Mica mireasa
20:15 Iubire interzisa
22:00 Fosta mea iubire
23:45 Traditii de la bunica
01:15 Albumul National

KANAL D

08:00 Teleshopping
08:30 Campionul
09:45 Pastila de ras
10:30 Teo Show
12:30 Stirile Kanal D
13:45 WOWBiz
16:15 Deschide
Camera Comorilor!
17:45 D-Paparazzi
18:45 Stirea zilei
19:00 Stirile Kanal D
20:00 Asta-i Romania!
21:30 Babylon A.D.
23:30 Stirile Kanal D
00:30 Asta-i Romania!

PRO CINEMA

07:30 Aventurile
lui Jackie Chan
08:00 Dragoste
neimpartasita
09:00 Gossip Girl:
Intrigi la New York
10:00 Smallville
11:00 Serviciul Roman
de Comedie
12:30 La Maruta
15:00 Dragoste
neimpartasita
16:00 Gossip Girl: Intrigi
la New York
17:00 Zidul secretelor
19:00 Smallville
20:00 Regele
din California
22:00 CineTePrinde,
prezentata de
Cristian Tudor Popescu
22:15 Vicky Cristina
Barcelona
00:15 Disparuti

DUMINICA, 13 APRILIE

TVR 1

07:30 Universul credintei
08:20 Simbolica
08:30 Universul credintei
09:30 Pro patria
10:00 In gradina Danei
10:35 Viata satului
11:50 Minutul de
agricultura
12:00 Viata satului
13:00 Ultima editie
14:00 Telejurnal
14:30 Politica si delicateturi
15:30 Tezaur folcloric
16:30 Drumul spre Brazilia
17:00 Sport Plus
18:00 Lozul cel mare
18:30 Oameni care au
schimbat Lumea
19:45 Sport
20:00 Telejurnal
21:10 Charley Varrick
23:05 Ecce via Aceasta este Calea!
00:10 O data�n viata

TVR 2

07:00 Poate nu stiai
07:30 Cap compas
08:00 Popasuri folclorice
09:00 Ferma
09:55 Florii la Sapanta
10:10 In curtea bunicilor
12:00 Ochii care nu se vad
13:00 Pescar hoinar
13:30 Natura si sanatate
14:10 Vin Floriile cu soare
16:00 Omul cu chitara
17:00 D�ale lu� Mitica
18:00 Telejurnal
18:30 Magazin UEFA
Champions League 2013-2014
19:00 Academicienii
19:55 Intra Imparatul slavei
20:10 Stefan Luchian
21:50 5 minute de istorie
22:00 Lumini si umbre
23:00 Ochii care nu se vad
00:10 Vin Floriile cu soare

ANTENA 1

09:00 Intamplari hazlii
10:00 Te cunosc de undeva
13:00 Observator
13:30 Next Star
16:00 Observator
16:15 SuperBingo
Metropolis
19:00 Observator
20:00 In puii mei
20:30 Romania danseaza
23:00 Serviciul Roman
de Comedie: Happy Show
00:30 Peripetii la colegiu

PRO TV

07:00 Stirile Pro Tv
10:00 Dupa 20 de ani
11:00 Invincibilul
13:00 Stirile Pro Tv
13:30 Apropo Tv
14:30 Ticnitii
16:30 Dennis
pericol public 2
18:00 Romania, te iubesc!
19:00 Stirile Pro Tv
20:30 Echipa de soc
22:45 Casa de sticla
00:45 Apropo Tv

PRIMA TV

07:00 Teleshopping
07:30 T3CH IN 3
08:00 Click! Pofta buna
08:30 Eurobox
09:00 Ora 9 a Romaniei
10:00 Teleshopping
10:30 Historia.ro
11:00 Cafeneaua
Dilema Veche
11:30 Imagini incredibile
din lume
12:30 Razi si castigi
13:00 Epic Show
14:00 Mondenii
16:00 Cronica carcotasilor
18:00 Stirile Prima TV
19:30 Razi si castigi
20:00 Stirile
Times New Roman
20:30 Vrei sa fii milionar?
21:30 Schimb de mame
23:30 Cireasa de pe tort
01:00 Razi si castigi

ACASA

07:15 Abisul pasiunii
08:15 Povestiri adevarate
09:45 Chemarea inimii
11:00 Cununa de lacrimi
12:00 Santa Diabla
13:00 Dincolo de povestiri
13:30 Santa Diabla
14:30 Intrigi si seductie
15:30 Abisul pasiunii
16:30 Doctorul casei
17:30 Chemarea inimii
18:30 Cununa de lacrimi
19:30 Santa Diabla
21:30 Regina
22:30 Forta destinului
00:00 Doctorul casei

EUFORIA TV

07:00Tori & Dean �
O familie de Hollywood
08:00 Bucatarii
din Beverly Hills
09:00 Sue Thomas
10:00 Moarte in Paradis
12:00 Razbunare
14:00 O iubire adevarata
15:30 Acuzat pe nedrept
17:00 Salem Falls
22:00 Medici in Santa Monica
00:00 Happy Face Murders

B1 TV

07:00 Stirile B1
10:00 Weekend B1
12:00 Stirile B1
13:00 Capital TV
14:00 Agrikultura
15:00 Stirile B1
16:00 Ring TV
18:00 Stirile B1
19:00 Talk B1
20:00 Stirile B1
21:00 Actualitatea
romaneasca
23:00 Lumea lui Banciu
00:00 Stirile B1

NATIONAL TV

07:30 Baronii
08:00 Mica mireasa
09:15 Baronii
10:00 Grupul Voua
10:15 Traditii
de la bunica
12:15 Specialisti
in sanatate
13:00 Sa v-amintiti
Duminica...
16:45 Iubire interzisa
18:30 Stiri National TV
19:15 Mica mireasa
20:15 Sacrificiul
23:15 Sa v-amintiti
Duminica...
03:00 Baronii

KANAL D

08:30 Campionul
09:45 Pastila de ras
10:30 Teo Show
12:30 Stirile Kanal D
13:45 WOWBiz
15:00 Bingo Romania
17:15 Asta-i Romania!
18:45 Stirea zilei
19:00 Stirile Kanal D
20:00 Ochii din umbra
21:30 D-Paparazzi
22:30 Ringul Mortii
00:30 Stirile Kanal D

PRO CINEMA

08:45 Descopera
Romania
09:15 Promotor
10:15 Acasa in bucatarie
11:15 Dragoste
neimpartasita
12:15 Gossip Girl: Intrigi
la New York
13:15 Smallville
14:15 Lumea Pro Cinema �
editie speciala Gopo 2014
14:45 Zoom in 10
15:00 Final Fantasy VII:
Razbunarea copiilor
17:00 Paul Reiser Show
18:00 Gossip Girl: Intrigi
la New York
19:00 Smallville
20:00 Copilul furat
22:00 Action Jackson
00:00 Disparuti

LUNI, 14 APRILIE

TVR 1

6:00 Telejurnal Matinal
9:00 Clubul desenelor animate
10:00 Ecce via Aceasta este Calea!
10:10 Oameni care
au schimbat Lumea
10:25 KILE te omoara cu zile!
10:30 Ultima editie
11:30 Profesionistii...
12:20 Opinii fiscale
12:30 In gradina Danei
13:00 Germana...la 1
14:00 Telejurnal
14:55 Clubul celor care
muncesc in Romania
15:30 Maghiara de pe unu
16:50 Zeul razboiului
18:10 Vreau sa fiu sanatos
18:40 Ecce via Aceasta este Calea!
18:45 Clubul celor
care muncesc in Romania
18:50 In linia intai
19:45 Sport
20:00 Telejurnal
20:55 Clubul celor
care muncesc in Romania
21:10 Intre bine si rau
22:30 Biziday
23:20 Ecce via Aceasta este Calea!
23:30 Magazin UEFA
Champions League 2013-2014
0:00 Nocturne

TVR 2

6:00 Documentar 360� GEO: Atacama viata in pustiu
6:55 Imnul Romaniei
7:00 Poate nu stiai
7:15 Teleshopping
7:30 Cronici Votice
8:00 Legendele palatului:
doi barbati pentru o soarta
9:05 Documentar 360�
10:00 5 minute de istorie
10:10 Top cultura
12:00 Lumea azi
12:30 Concertele
Festivalului "George Enescu�
14:10 Pelerin
14:30 Cultura minoritatilor
15:10 Un prieten fidel
17:00 Credo
18:00 Telejurnal
19:00 Documentar 360�
20:10 Teatru: Iata femeia
pe care o iubesc
21:50 Pilda zilei
22:00 Ora de stiri
23:10 Filmul de arta:
Angelica: o poveste stranie
0:50 Concertele Festivalului
George Enescu

ANTENA 1

6:00 Observator
8:00 �Neatza
cu Razvan si Dani
10:50 In gura presei
11:40 Teleshopping
12:00 Mireasa
pentru fiul meu
13:00 Observator
14:00 Mireasa
pentru fiul meu
16:00 Observator
17:00 Acces direct
19:00 Observator
20:00 Observator special
20:30 Junior Chef
22:30 Biblia
0:30 Observator

PRO TV

5:30 La Maruta
7:00 Stirile Pro TV
10:05 Romania, te iubesc!
11:00 Ticnitii
13:00 Stirile Pro TV
14:00 Tanar si nelinistit
15:00 Maestrii iluzionismului
15:30 Dennis, pericol public 2
17:00 Stirile Pro TV
17:30 La Maruta
19:00 Stirile Pro TV
20:30 Zona de impact
22:30 Stirile Pro TV
23:05 Psihologia minciunii
0:00 Las fierbinti

PRIMA TV

6:30 Razi si castigi
7:00 Neam trezit!
10:30 Cireasa de pe tort
11:30 Ce gandesc femeile
12:30 Vrei sa fii milionar?
14:00 Stirile Times
New Roman
14:30 Razi si castigi
15:00 Click!
16:00 Trasnitii
16:30 Ce gandesc femeile
17:00 Cireasa de pe tort
18:00 Stirile Prima TV
19:30 Razi si castigi
20:00 Trasnitii
20:30 Epic Show
21:30 Imagini incredibile
din lume
22:30 Click!
23:30 Cireasa de pe tort
0:30 Trasnitii

ACASA

6:15 Intrigi si seductie
7:15 Abisul pasiunii
8:15 Casa Ibacka
8:45 Dincolo de povestiri
9:15 Teleshopping
9:45 Chemarea inimii
11:15 Cununa de lacrimi
12:15 Santa Diabla
13:30 Doamne de poveste
14:30 Doctorul casei
15:30 Abisul pasiunii
16:30 Povestiri adevarate
17:30 Chemarea inimii
18:30 Cununa de lacrimi
19:30 Santa Diabla
20:30 O noua viata
21:30 Regina
22:30 Povestiri de noapte
23:00 Cancan.ro
23:30 Dincolo de povestiri
0:00 O noua viata

EUFORIA TV

6:00 Zeita mirodeniilor
6:20 Secretara perfecta
7:45 Toni Braxton:
Principii de familie
8:45 Savoarea Greciei
9:30 Savoarea Greciei
10:00 Hotii de celebritate
12:00 Private Practice:
Medici in Santa Monica
14:00 Prodanca si Reghe:
Relatii internationale
16:00 Printul indragostit
17:30 Iubire secreta
19:00 Dr. Oz Show
20:00 Iubeste-te asa cum esti
22:00 Pe viata
23:00 Amantele
0:00 Sotia altui barbat

B1 TV

6:00 Lumea lui Banciu
7:00 Stirile diminetii
7:55 Business B1 la zi
8:00 Stirile diminetii
8:55 Business B1 la zi
9:00 Stirile diminetii
9:55 Business B1 la zi
10:00 Stirile diminetii
10:55 Business B1 la zi
11:00 Evenimentul Zilei
12:00 Stirile B1
13:00 Talk B1
14:00 Romania, acum
15:00 Stirile B1
16:00 Romania, acum
17:00 Butonul de panica
18:00 Stirile B1
19:00 Aktualitatea B1
20:00 Buna seara, Romania
21:30 Sub semnul intrebarii
23:00 Lumea lui Banciu
0:00 Stirile B1

NATIONAL TV

6:00 Sare si Piper
7:30 Pitici de vara
8:30 Taxi Driver
9:30 Cuceritorul
11:00 Triunghiul iubirii 2
12:15 Baronii
13:00 Grupul Voua
13:30 Voua
13:45 Mica mireasa
14:45 Specialisti in sanatate
15:15 Victorie totala
18:30 Stiri National TV
19:15 Mica mireasa
20:15 Destine implinite
21:15 Visul Regelui
22:30 Fosta mea iubire
0:15 Stiri National TV

KANAL D

6:00 Poveste de familie
8:00 Campionul
8:30 Vacanta si terapie
10:00 Draga mea prietena
12:30 Stirile Kanal D
13:15 Te vreau langa mine
15:00 Teleshopping
15:45 Vacanta si terapie
16:45 Teo Show
18:45 Stirea zilei
19:00 Stirile Kanal D
20:00 Feriha
22:15 WOWbiz
0:30 Stirile Kanal D

PRO CINEMA

5:15 Cine A.M.
8:15 Lumea Pro Cinema
8:45 Paul Reiser Show
9:45 Aventurile
lui Jackie Chan
10:15 Gossip Girl:
Intrigi la New York
11:15 Smallville
12:15 La Maruta
14:45 Paul Reiser Show
15:45 Gossip Girl:
Intrigi la New York
16:45 Copilul furat
18:45 Smallville
19:50 La Bloc
21:00 Prietenii tai
22:00 Dupa 28 de zile
0:30 Disparuti

MARTI, 15 APRILIE

TVR 1

6:00 Telejurnal Matinal
9:00 Clubul desenelor animate
10:00 Ecce via Aceasta este Calea!
10:10 Oameni care au
schimbat Lumea
10:20 KILE
te omoara cu zile!
10:25 Miracle Paula Seling si Ovi
10:30 Biziday
11:20 Lumea modei
11:30 Nocturne
12:20 Opinii fiscale
12:30 Tribuna partidelor
parlamentare
13:00 EURO polis
14:00 Telejurnal
14:55 Clubul celor
care muncesc in Romania
15:00 Teleshopping
15:30 Maghiara de pe unu
16:50 Zeul razboiului
18:10 Interes general
18:40 Ecce via Aceasta este Calea!
18:45 Clubul celor
care muncesc in Romania
18:50 In linia intai
19:45 Sport
20:00 Telejurnal
20:55 Clubul celor
care muncesc in Romania
21:00 Dr. House
21:50 Miracle Paula Seling si Ovi
22:00 La birou
22:30 Biziday
23:20 Ecce via Aceasta este Calea!
23:30 Venus

TVR 2

6:00 Ora de stiri
6:55 Imnul Romaniei
7:00 Poate nu stiai
7:15 Teleshopping
7:30 Cronici Votice
8:00 Rezistenta prin cultura
8:50 Pilda zilei
9:00 Documentar 360�
10:00 5 minute de istorie
10:10 Mistere si conspiratii
11:05 Teatru: Iata femeia
pe care o iubesc
12:40 Concertele
Festivalului George Enescu
14:10 Pelerin
14:30 Cultura minoritatilor
15:10 Taxi pentru Canada
16:45 5 minute de istorie
16:50 Pilda zilei
17:00 Credo
18:00 Telejurnal
19:00 Documentar 360�
20:10 Destine ca-n filme
21:10 Festivalul
International de Circ Monte Carlo
22:00 Ora de stiri
23:00 Impotriva sortii
0:10 In umbra legii

ANTENA 1

6:00 Observator
Cu: Olivia Paunescu
si Vali Butnaru
8:00 �Neatza
cu Razvan si Dani
10:50 In gura presei
11:40 Teleshopping
12:00 Mireasa pentru
fiul meu
13:00 Observator
14:00 Mireasa pentru
fiul meu
16:00 Observator
17:00 Acces direct
19:00 Observator
20:00 Observator special
20:30 Ochi de vultur
23:00 Biblia

PRO TV

5:30 La Maruta
7:00 Stirile Pro TV
10:05 Tanar si nelinistit
11:00 Adoptie periculoasa
13:00 Stirile Pro TV
14:00 Tanar si nelinistit
15:00 Confesiunile unei mirese
17:00 Stirile Pro TV
17:30 La Maruta
19:00 Stirile Pro TV
20:30 MasterChef
22:30 Stirile Pro TV
23:05 Psihologia minciunii
0:00 Alta saptamana nebuna

PRIMA TV

6:00 T3ch in 3
6:30 Razi si castigi
7:00 Neam trezit!
10:30 Cireasa de pe tort
11:30 Ce gandesc femeile
12:30 Vrei sa fii milionar?
14:00 Stirile
Times New Roman
14:30 Razi si castigi
15:00 Click!
16:00 Trasnitii
16:30 Ce gandesc femeile
17:00 Cireasa de pe tort
18:00 Stirile Prima TV
19:30 Razi si castigi
20:00 Trasnitii
20:30 Hot de diamante
22:30 Click!
23:30 Cireasa de pe tort
0:30 Trasnitii

ACASA

6:15 Doctorul casei
7:15 Abisul pasiunii
8:15 Povestiri adevarate
9:15 Teleshopping
9:45 Chemarea inimii
10:45 Teleshopping
11:15 Cununa de lacrimi
12:15 Santa Diabla
13:15 Teleshopping
13:30 O noua viata
14:30 Intrigi si seductie
15:30 Abisul pasiunii
16:30 Povestiri adevarate
17:30 Chemarea inimii
18:30 Cununa de lacrimi
19:30 Santa Diabla
20:30 O noua viata
21:30 Regina
22:30 Povestiri de noapte
23:00 Cancan.ro
23:30 Engaged and Underaged
0:00 O noua viata

EUFORIA TV

6:00 Zeita mirodeniilor
6:20 Secretara perfecta
7:45 Toni Braxton:
Principii de familie
8:45 Savoarea Greciei
9:15 Teleshopping
9:30 Prodanca si Reghe:
Relatii internationale
11:30 Hot in Cleveland
12:00 Iubirile croitoresei
13:00 Ally McBeal
14:00 Iubeste-te asa cum esti
16:00 Printul indragostit
17:30 Iubire secreta
19:00 Dr. Oz Show
20:00 Prodanca si Reghe:
Relatii internationale
21:00 Dr. House
22:00 Pe viata
23:00 Amantele

B1 TV

6:00 Lumea lui Banciu
7:00 Stirile diminetii
7:55 Business B1 la zi
8:00 Stirile diminetii
8:55 Business B1 la zi
9:00 Stirile diminetii
9:55 Business B1 la zi
10:00 Stirile diminetii
10:55 Business B1 la zi
11:00 Evenimentul Zilei
12:00 Stirile B1
13:00 Talk B1
14:00 Romania, acum
15:00 Stirile B1
16:00 Romania, acum
17:00 Butonul de panica
18:00 Stirile B1
19:00 Aktualitatea B1
20:00 Buna seara, Romania
21:30 Sub semnul intrebarii
23:00 Lumea lui Banciu
0:00 Stirile B1

NATIONAL TV

6:00 Sarut-mana, mama
7:30 Pitici de vara
8:30 Destine implinite
9:30 Cuceritorul
10:45 Teleshopping
11:00 Triunghiul iubirii 2
12:15 Baronii
12:45 Teleshopping
13:00 Grupul Voua
13:15 Teleshopping
13:30 Voua
13:45 Mica mireasa
14:45 Sa v-amintiti
Duminica...
18:30 Stiri National TV
19:15 Mica mireasa
20:15 Destine implinite
21:15 Visul Regelui
22:30 Iubire interzisa
0:15 Stiri National TV

KANAL D

6:00 Poveste de familie
8:00 Campionul
8:30 Vacanta si terapie
9:30 Teleshopping
10:00 Draga mea prietena
12:30 Stirile Kanal D
13:15 Te vreau langa mine
15:00 Teleshopping
15:45 Vacanta si terapie
16:45 Teo Show
18:45 Stirea zilei
19:00 Stirile Kanal D
20:00 Feriha
22:15 WOWbiz
0:30 Stirile Kanal D

PRO CINEMA

6:00 Cine A.M.
8:30 Aventurile
lui Jackie Chan
9:00 Paul Reiser Show
10:00 Aventurile
lui Jackie Chan
10:30 Gossip Girl:
Intrigi la New York
11:30 Smallville
12:30 La Maruta
14:00 Lumea Pro Cinema
14:30 Zoom in 10
14:45 Paul Reiser Show
15:45 Gossip Girl:
Intrigi la New York
16:45 La Bloc
17:45 Prietenii tai
18:45 Smallville
19:50 La Bloc
21:00 Prietenii tai
22:00 Banii
0:00 Disparuti

MIERCURI, 16 APRILIE

TVR 1

6:00 Telejurnal Matinal
9:00 Clubul desenelor animate
10:00 Ecce via Aceasta este Calea!
10:10 Oameni care
au schimbat Lumea
10:20 Miracle Paula Seling si Ovi
10:30 Biziday
11:20 Lumea modei
11:30 Garantat 100%
12:20 Opinii fiscale
12:30 Vreau sa fiu sanatos
13:00 Opre Roma
14:00 Telejurnal
14:55 Clubul celor care
muncesc in Romania
15:00 Teleshopping
15:30 Convietuiri
16:50 Zeul razboiului
18:10 Europa mea
18:40 Ecce via Aceasta este Calea!
18:45 Clubul celor
care muncesc in Romania
18:50 In linia intai
19:45 Sport
20:00 Telejurnal
20:55 Clubul celor
care muncesc in Romania
21:00 Dosar Romania
22:00 O tara mai buna
22:30 Miracle Paula Seling si Ovi
22:35 Drumul spre Brazilia
23:05 Ecce via Aceasta este Calea!
23:20 Am o slujba naspa rau
0:55 Garantat 100%

TVR 2

6:00 Ora de stiri
6.05 Imnul Romaniei
7:00 Poate nu stiai
7:15 Teleshopping
7:30 Cronici votice
8:00 Deportatii
8:50 Pilda zilei
9:00 Documentar 360�
10:00 5 minute de istorie
10:10 D�ale lu� Mitica
11:10 Destine ca-n filme
12:10 Festivalul National
de Teatru - Editia 2013
12:40 Concertele
Festivalului George Enescu
14:10 Pelerin
14:30 Cultura minoritatilor
15:10 Din nou acasa
16:50 Pilda zilei
17:00 Credo
18:00 Telejurnal
19:00 Documentar 360�
20:10 De la Dinescu... citire!
21:30 Festivalul National de
Teatru - Editia 2013
22:00 Ora de stiri
23:00 Impotriva sortii
0:10 In umbra legii

ANTENA 1

6:00 Observator
8:00 �Neatza
cu Razvan si Dani
10:50 In gura presei
11:40 Teleshopping
12:00 Mireasa pentru fiul meu
13:00 Observator
14:00 Mireasa pentru fiul meu
16:00 Observator
17:00 Acces direct
19:00 Observator
20:00 Observator special
20:30 Serviciul Roman
de Comedie: Happy Show
22:00 Mr. Bean
22:30 Biblia
0:30 Observator

PRO TV

5:30 La Maruta
7:00 Stirile Pro TV
10:05 Tanar si nelinistit
11:00 Confesiunile unei mirese
13:00 Stirile Pro TV
14:00 Tanar si nelinistit
15:00 Toamna bobocilor
17:00 Stirile Pro TV
17:30 La Maruta
19:00 Stirile Pro TV
20:30 Fotbal Cupa Romaniei:
Petrolul - Astra
22:30 Stirile Pro TV
23:05 Psihologia minciunii
0:00 Spion pe cont propriu

PRIMA TV

6:00 Levintza prezinta
6:30 Razi si castigi
7:00 Neam trezit!
10:00 Teleshopping
10:30 Cireasa de pe tort
11:30 Ce gandesc femeile
12:00 Teleshopping
12:30 Epic Show
13:30 Teleshopping
14:00 T3ch in 3
14:30 Razi si castigi
15:00 Click!
16:00 Trasnitii
16:30 Ce gandesc femeile
17:00 Cireasa de pe tort
18:00 Stirile Prima TV
19:30 Razi si castigi
20:00 Trasnitii
20:30 Cronica carcotasilor
22:30 Click!
23:30 Cireasa de pe tort
0:30 Trasnitii

ACASA

6:15 Intrigi si seductie
7:15 Abisul Pasiunii
8:15 Povestiri adevarate
9:15 Teleshopping
9:45 Chemarea inimii
11:15 Cununa de lacrimi
12:15 Santa Diabla
13:30 O noua viata
14:30 Intrigi si seductie
15:30 Abisul pasiunii
16:30 Povestiri adevarate
17:30 Chemarea inimii
18:30 Cununa de lacrimi
19:30 Santa Diabla
20:30 O noua viata
21:30 Regina
22:30 Povestiri de noapte
23:00 Cancan.ro
23:30 Engaged
and Underaged
0:00 O noua viata

EUFORIA TV

6:00 Zeita mirodeniilor
6:20 Te iubesc la infinit
7:45 Toni Braxton:
Principii de familie
8:45 Savoarea Greciei
9:30 Iubeste-te asa cum esti
11:30 Hot in Cleveland
12:00 Amantele
13:00 Ally McBeal
14:00 Prodanca si Reghe:
Dragoste in prelungiri
16:00 Printul indragostit
17:30 Iubire secreta
19:00 Dr. Oz Show
20:00 Prodanca si Reghe:
Relatii internationale
21:00 Dr. House
22:00 Pe viata
23:00 Amantele
0:00 Dr. House

B1 TV

6:00 Lumea lui Banciu
7:00 Stirile diminetii
7:55 Business B1 la zi
8:00 Stirile diminetii
8:55 Business B1 la zi
9:00 Stirile diminetii
9:55 Business B1 la zi
10:00 Stirile diminetii
10:55 Business B1 la zi
11:00 Evenimentul Zilei
12:00 Stirile B1
13:00 Talk B1
14:00 Romania, acum
15:00 Stirile B1
16:00 Romania, acum
17:00 Butonul de panica
18:00 Stirile B1
19:00 Aktualitatea B1
20:00 Buna seara, Romania
21:30 Sub semnul intrebarii
23:00 Lumea lui Banciu
0:00 Stirile B1

NATIONAL TV

6:00 Sare si piper
7:30 Pitici de vara
8:30 Destine implinite
9:30 Cuceritorul
10:45 Teleshopping
11:00 Triunghiul iubirii 2
12:00 Teleshopping
12:15 Baronii
12:45 Teleshopping
13:00 Grupul Voua
13:15 Teleshopping
13:30 Voua
13:45 Mica mireasa
14:45 Copii contra parinti
16:15 Visul Regelui
17:30 Dragoste
dulce-amara
18:30 Stiri National TV
19:15 Mica mireasa
20:15 Pompei

KANAL D

6:00 Poveste de familie
8:00 Campionul
8:30 Vacanta si terapie
9:30 Teleshopping
10:00 Draga mea prietena
12:30 Stirile Kanal D
13:15 Te vreau langa mine
15:00 Teleshopping
15:45 Vacanta si terapie
16:45 Teo Show
18:45 Stirea zilei
19:00 Stirile Kanal D
20:00 Deschide
Camera Comorilor
21:15 Fetele lu�
dom� Profesor
22:15 WOWbiz
0:30 Stirile Kanal D

PRO CINEMA

5:00 Lumea Pro Cinema
5:30 Cine A.M.
8:30 Aventurile lui
Jackie Chan
9:00 Paul Reiser Show
10:00 Max Steel
10:30 Gossip Girl: Intrigi
la New York
11:30 Smallville
12:30 La Maruta
14:00 Descopera Romania
14:30 Zoom in 10
14:45 Paul Reiser Show
15:45 Gossip Girl:
Intrigi la New York
16:45 La Bloc
17:45 Prietenii tai
18:45 Smallville
19:50 La Bloc
21:00 Prietenii tai
22:00 Informatorii
0:00 Disparuti

JOI, 17 APRILIE

TVR 1

6:00 Telejurnal Matinal
9:00 Clubul desenelor animate
10:00 Ecce via Aceasta este Calea!
10:10 Oameni care
au schimbat Lumea
10:20 Miracle Paula Seling si Ovi
10:30 Universul credintei
11:30 Exclusiv in Romania
12:20 Opinii fiscale
12:30 Tribuna partidelor
parlamentare
13:00 De joi pana joi
14:00 Telejurnal
14:55 Clubul celor care
muncesc in Romania
15:30 Akzente
16:50 Zeul razboiului
18:10 De la Cezareea
la Ierusalim
18:40 Ecce via Aceasta este Calea!
18:45 Clubul celor
care muncesc in Romania
18:50 In linia intai
19:45 Sport
20:00 Telejurnal
20:55 Clubul celor
care muncesc in Romania
21:10 Joi la 9
22:30 Miracle Paula Seling si Ovi
22:35 Masini, teste si verdicte
23:05 Ecce via Aceasta este Calea!
23:20 Dosar Romania
0:10 37� C

TVR 2

6:55 Imnul Romaniei
7:00 Poate nu stiai
7:15 Teleshopping
7:30 Cronici Votice
8:00 Jurnal de front
8:50 Pilda zilei
9:00 Documentar 360�
10:00 5 minute de istorie
10:10 Academicienii
11:00 Rugby:
Dinamo - CSM Olimpia Bucuresti
12:50 Concertele
Festivalului George Enescu
14:10 Pelerin
14:30 Cultura minoritatilor
15:10 Puterea promisiunii
16:45 5 minute de istorie
16:50 Pilda zilei
17:00 Credo
18:00 Telejurnal
19:00 Documentar 360�
20:10 Telecinemateca:
Sublima obsesie
22:00 Ora de stiri
23:00 Impotriva sortii
0:10 In umbra legii

ANTENA 1

6:00 Observator
8:00 �Neatza cu
Razvan si Dani
10:50 In gura presei
11:40 Teleshopping
12:00 Mireasa pentru fiul meu
13:00 Observator
14:00 Mireasa pentru fiul meu
16:00 Observator
17:00 Acces direct
19:00 Observator
20:00 Observator special
20:30 Next Star
0:00 Biblia

PRO TV

5:30 La Maruta
7:00 Stirile Pro TV
10:05 Tanar si nelinistit
11:00 Toamna bobocilor
13:00 Stirile Pro TV
14:00 Tanar si nelinistit
15:00 Barabba
17:00 Stirile Pro TV
17:30 La Maruta
19:00 Stirile Pro TV
20:30 Fotbal Cupa Romaniei:
Dinamo - Steaua
22:30 Stirile Pro TV
23:05 Psihologia minciunii
0:00 Spion pe cont propriu

PRIMA TV

6:00 Casa: constructie
si design
6:30 Razi si castigi
7:00 Neam trezit!
10:30 Cireasa de pe tort
11:30 Ce gandesc femeile
12:30 Historia.ro
13:00 Cafeneaua
Dilema Veche
14:00 Casa: constructie
si design
14:30 Razi si castigi
15:00 Click!
16:00 Trasnitii
16:30 Ce gandesc femeile
17:00 Cireasa de pe tort
18:00 Stirile Prima TV
19:30 Razi si castigi
20:00 Trasnitii
20:30 Caini si pisici
22:30 Click!
23:30 Cireasa de pe tort
0:30 Trasnitii

ACASA

6:15 Intrigi si seductie
7:15 Abisul pasiunii
8:15 Povestiri adevarate
9:15 Teleshopping
9:45 Chemarea inimii
11:15 Cununa de lacrimi
12:15 Santa Diabla
13:30 O noua viata
14:30 Intrigi si seductie
15:30 Abisul pasiunii
16:30 Povestiri adevarate
17:30 Chemarea inimii
18:30 Cununa de lacrimi
19:30 Santa Diabla
20:30 O noua viata
21:30 Regina
22:30 Povestiri de noapte
23:00 Cancan.ro
23:30 Engaged and
Underaged
0:00 O noua viata

EUFORIA TV

6:00 Savoarea Ciprului
6:20 Te iubesc la infinit
7:45 Toni Braxton:
Principii de familie
8:45 Savoarea Greciei
9:15 Teleshopping
9:30 Prodanca si Reghe:
Dragoste in prelungiri
11:30 Hot in Cleveland
12:00 Amantele
13:00 Ally McBeal
14:00 Prodanca si Reghe:
Dragoste in prelungiri
16:00 Printul indragostit
17:30 Iubire secreta
19:00 Dr. Oz Show
20:00 Dr. House
22:00 Pe viata
23:00 Amantele
0:00 Dr. House

B1 TV

6:00 Lumea lui Banciu
7:00 Stirile diminetii
7:55 Business B1 la zi
8:00 Stirile diminetii
8:55 Business B1 la zi
9:00 Stirile diminetii
9:55 Business B1 la zi
10:00 Stirile diminetii
10:55 Business B1 la zi
11:00 Evenimentul Zilei
12:00 Stirile B1
13:00 Talk B1
14:00 Romania, acum
15:00 Stirile B1
16:00 Romania, acum
17:00 Butonul de panica
18:00 Stirile B1
19:00 Aktualitatea B1
20:00 Buna seara,
Romania
21:30 Sub semnul intrebarii
23:00 Lumea lui Banciu
0:00 Stirile B1
1:00 Sub semnul intrebarii

NATIONAL TV

6:00 Albumul National
8:00 Baronii
8:30 Taxi Driver
9:30 Cuceritorul
11:00 Triunghiul iubirii 2
12:15 Baronii
13:00 Grupul Voua
13:30 Voua
13:45 Mica mireasa
14:45 Copii contra parinti
16:15 Visul Regelui
17:30 Dragoste
dulce-amara
18:30 Stiri National TV
19:15 Mica mireasa
20:15 Suflete pereche
21:15 Cavalerul noptii
23:00 Cuceritorul
0:15 Dragoste dulce-amara

KANAL D

6:00 Poveste de familie
8:00 Campionul
8:30 Vacanta si terapie
9:30 Teleshopping
10:00 Draga mea prietena
12:30 Stirile Kanal D
13:15 Te vreau langa mine
15:00 Teleshopping
15:45 Vacanta si terapie
16:45 Teo Show
18:45 Stirea zilei
19:00 Stirile Kanal D
20:00 Suleyman
Magnificul
22:15 WOWbiz
0:30 Stirile Kanal D

PRO CINEMA

5:15 Cine A.M.
8:30 Max Steel
9:00 Paul Reiser Show
10:00 Max Steel
10:30 Gossip Girl:
Intrigi la New York
11:30 Smallville
12:30 La Maruta
14:00 Lumea Pro Cinema
14:30 Zoom in 10
14:45 Cea mai
frumoasa scoala
15:45 Gossip Girl:
Intrigi la New York
16:45 La Bloc
17:45 Prietenii tai
18:45 Smallville
19:50 La Bloc
21:00 Prietenii tai
22:00 Total Recall
0:15 Disparuti

Redactia nu raspunde
pentru modificarile
care survin in
programele TV.

Lasă un comentariu