BASCHET - Final cu emoții, dar o victorie meritată pentru BC Mureș în duelul cu Timba

Formația BC Mureș s-a impus sâmbătă seara în Banat, cu 75-72, în confruntarea cu BC Timba Timișoara, din cadrul etapei a XI-a, LNBM. După o primă repriză pierdută cu 43-36, pe sferturi 20-18 și 23-18, elevii lui Srecko Sekulovic se trezesc la viață după ieșirea de la vestiare și câștigă sferturile 3 (20-13) și 4 (19-16), asigurându-și în final victoria mult necesară. MVP-ul meciului a fost căpitanul „tigrilor", Ivanovic, cu 21 de puncte. Au mai marcat pentru mureșeni: Emile - 13, Adamovic - 12, Ceskovic - 9, Barro - 8, Peciukas - 7, Căpușan - 4 și Lazar - 1. De la gazde jucătorul Reljic a înscris cele mai multe puncte, respectiv 15. Următorul joc BC Mureș îl va disputa la data de 19 decembrie, ora 18.00, în Sala Sporturilor din Târgu-Mureș, în compania echipei CS Energia Târgu-Jiu.