ASA, cu 3 jucători în reprezentativa divizionară

Reprezentativa divizionară a României a câştigat un meci de pregătire, disputat în cantonamentul din Antalya, împotriva echipei de club din Georgia, Sioni Bolnisi, scor 1-0. Golul a fost marcat de Dumitraş, în minutul 65. Selecţionerul Anghel Iordănescu a utilizat în acest amical şi 3 jucători de la formaţia ASA Târgu-Mureş, respectiv Bejan care a evoluat pe întreg parcursul jocului, Hora a fost schimbat în minutul 60, iar Bumba a intrat la pauză. În minutul 16, Hora a avut o bună ocazie de gol, şutul său din interiorul careului fiind blocat de portarul advers. În minutul 62, Bejan a reluat cu capul centrarea trimisă de Rusescu, dar portarul georgian a respins în corner. Anghel Iordănescu a trimis pe teren următorii jucători: Bălgrădean - Dumitraş, Nedelcearu, Bejan, Vătăjelu - Anton (Prepeliţă, 71'), Creţu (Pintilii, 46') - V. Lazăr (Bumba, 46'), Budescu (Fl. Tănase, 46'), Hora ( Rusescu, 60') - M. Roman (Keşeru, 60'). Rezerve: S. Lung jr. - Papp, Manea, Popa, Filip, Muth.