„Roș-albaștrii" peste „șepcile roșii". U Cluj - ASA Târgu-Mureș 0-3 (0-1)

Returul sezonului 2014-2015 din Liga 1 a început vineri, 20 februarie. ASA Târgu-Mureș a debutat cu dreptul în returul de campionat și a obținut o victorie categorică cu 3-0 pe Cluj Arena, în compania echipei U Cluj, partida contând pentru etapa a 18-a. Golurile echipei pregătite de Liviu Ciobotariu au fost înscrise de Ndoye, minutul 21, din penalty, Bumba, minutul 76 și Hora, minutul 90+3, tot din penalty. Partida a fost controlată de la început până la sfârșit de formația mureșeană. Pe lângă cele 3 goluri, ASA a ratat alte 7-8 ocazii importante de gol. Gazdele nu au avut niciun șut pe poartă, singura oportunitate fiind reprezentată de un șut peste poarta lui Stăncioiu, în finalul primei reprize. Pentru ASA Târgu-Mureș au evoluat: Stăncioiu - Feussi, M. Constantin, Bejan, Sepsi - Goga (57-Bumba), Mureșan, Ndoye, Hora - Voiculeț (82-Gorobsov) - Manolov (70-Axente). U-Cluj: Panagopoulos - Jovanovic, Skvorc, Gravenberch, Bambara - Costin - Zijler (37-Kovacs), Van Den Broek, Ceppelini - Lemnaru (57-Castillion), Mengolo. Cu această victorie, ASA acumulează 33 de puncte și urcă pe poziția a treia a clasamentului.