Handbalistele mureșence rămân fără nicio victorie

Formația SC Mureșul Târgu-Mureș s-a înclinat în etapa a 21-a în deplasare în fața echipei HCM Roman cu 18-36 (6-18). Mureșencele au rezistat pe terenul echipei lui Florin Pera doar în debut. De la 3-2, în minutul 6, HCM Roman a început desprinderea, marcând de trei ori consecutiv și ajungând la 6-2, iar până la finalul primelor 30 de minute diferența a ajuns la 12 goluri. Repriza a doua n-a adus nimic nou, gazdele fiind în continuare la conducere, iar după expirarea timpului regulamentar tabela indica un categoric 36-18. Pentru SC Mureșul au marcat: Klimek - 7 goluri, Deac - 4, Pop - 3, Rad - 1, Mrkic - 1, Serediuc - 1 și Lazăr 1. De la gazde, cea mai bună marcatoare a fost Iuganu cu 7 goluri. În următoarea etapă, echipa Mureșul va întâlni în Sala Sporturilor din Târgu-Mureș formația SCM Craiova. Partida se va disputa vineri, 6 martie, de la ora 17.00.