HANDBAL FEMININ - LIGA CAMPIONILOR

Partida de duminică a început într-un ritm incredibil cu o mare rapiditate a echipei băimărene sub sloganul „VICTORIE SAU ADIO!"

Campioana României avea o singură victorie pe propriul teren, în cele patru partide disputate în actuala ediție a calificări în Liga campionilor. Echipa din Baia Mare a jucat mult mai bine în deplasare, acolo unde a obținut trei succese, înainte de acest meci. În minutul 9 scorul era 6-1, dar nordicile au egalat în minutul 15: 7-7, apoi în min. 21, scorul era 12-8, repriza s-a încheiat 18-12. În repriza secundă au continuat jocul, tot mai bun, conducând tot timpul la o diferență de 6-7 goluri, partida încheindu-se la o diferență de 10 goluri: 34-24. Prin această victorie băimărencele și-au luat o opțiune serioasă la calificarea în „sferturi".

Felicitări întregii echipe pentru marea „VICTORIE" de duminică, lupta continuă la stabilirea locurilor în Grupă.