Pegasus Târgu-Mureş - locul 2 la turneul internaţional de handbal rezervat junioarelor

La finalul săptămânii trecute, localitatea Odorheiu Secuiesc a găzduit turneul internaţional de handbal rezervat junioarelor, pe trei categorii: junioare 3, 4 şi 5. Competiţia a fost organizată de clubul gazdă din Odorhei şi Asociaţia Judeţeană de Handbal Harghita. La junioare 4, echipa Pegasus Târgu-Mureş s-a clasat pe locul 2, fiind învinsă în finală de formaţia ETO Gyor, din Ungaria, cu scorul de 17-8. Formaţia Pegasus Târgu-Mureş a obţinut 4 victorii consecutive pe parcursul turneului: 27-5 cu Odorhei, 22-5 cu CSŞ Făgăraş, 10-0 cu Remetea şi 15-5 cu HC Cugir (semifinală). Lotul formaţiei Pegasus Târgu-Mureş la acest turneu a fost următorul: Diana Neagu, Ilinca Pop, Nadia Borz - Marton Evelyn, Daria Gherman, Mara Covrig, Cristina Simon, Sanda Roman, Barbara Kaniczki, Tania Coşarcă, Mara Mikk, Anca Şopterean, Carla Bendriş, Andrea Szasz, Diana Mureşan, Ruxandra Roşca, Roxana Guţă, Ina Mureşan, Eli Orăşan şi Valentina Raţ. Echipa este antrenată de Andrea Luca. A fost prima competiţie importantă la care a participat formaţia Pegasus Târgu-Mureş, mare parte dintre componentele lotului având în palmares titluri de campioane şi vicecampioane naţionale. Clubul Pegasus Târgu-Mureş ţine să le mulţumească tuturor partenerilor care susţin echipa.