ASA acuză oboseala pentru înfrângerea cu Viitorul: „Dar nu e o scuză, echipa lui Hagi a fost mai bună!"

La trei zile după ce au produs surpriza, câştigând în deplasare, cu Saint-Etienne, cu 2-1, în turul trei preliminar al UEFA Europa League, mureşenii au pierdut pe terenul lui Viitorul, cu 0-1, în etapa a cincea din Liga 1. „Roş-albaştrii" recunosc că Viitorul a fost mai bună şi că merita victoria, dar acuză şi oboseala. „S-a resimţit oboseala după meciul de joi. Nu e o scuză, dar am venit vineri, am ajuns iar la Bucureşti, după 10 ore, am jucat duminică la ora 16,30. Nu ştiu de ce am jucat duminică la 16.30, după ce am jucat joi seară. Am făcut o primă repriză slabă, nu am intrat în ritm. I-am lăsat să vină peste noi, am primit şi acel gol în minutul 42-43, spre final. În a doua repriză, zic că am jucat mai bine, cu toate că nu ne-am creat multe situaţii. Am avut două-trei ocazii de a marca. Cu Saint-Etienne am ieşit, din păcate, deşi am făcut un al doilea meci, la ei, foarte bun, care ne-a dat speranţe pentru meciul de azi. S-a văzut că e greu pentru o formaţie de la noi să joace din trei în trei zile. Important este să trecem peste acest eşec, pentru că miercuri avem un meci foarte important acasă cu Timişoara", a declarat antrenorul ASA, Vasile Miriuţă, care a văzut şi un penalty clar pentru echipa sa, în minutul 80: „Cred că acolo trebuia să avem 11 metri ".