CSM Bucureşti a învins, 28-23, pe Midtjylland

CSM Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin, duminică, după ce a învins în deplasare, la Ikast, formaţia daneză Midtjylland, cu scorul de 28-23 (12-12), în penultima etapă din Grupa a doua principală. CSMB a reuşit să câştige un meci foarte important şi să îşi asigure prezenţa în sferturile competiţiei, unde va juca împotriva formaţiei ruse Rostov pe Don. CSMB este a doua reprezentantă a României din sferturile EHF Champions League după ce vineri HCM Baia Mare s-a calificat în urma victoriei cu Thuringer HC, cu 38-27. Pentru CSM au marcat Isabelle Gullden 8 goluri, Ana Paula Rodrigues Belo 6, Carmen Martin 5, Bianca Bazaliu 5, Fernanda Franca Da Silva 2, Aurelia Brădeanu 1, Maria Fisker 1. În ultima etapă, CSM Bucureşti va juca acasă cu Gyori Audi ETO KC, pe 28 februarie.