VICTORIE MUNCITĂ ÎN FAȚA DUNARII CĂLĂRAȘI

În etapa a III-a a Ligii 1 la futsal, City'us Târgu-Mureș se impune cu 4-3 (1-2) în fața Dunării Călărași. Cristian Cardenas a reușit din nou 3 goluri, unul mai spectaculos ca și celălalt, iar Mario Duque a completat lista marcatorilor. O victorie muncită, în fața unui adversar dificil, care a învins etapa trecută vicecampioana din Timișoara. Oaspeții au condus în două rânduri, în prima repriză, ultima reușită venind la o fază la care formația noastră evolua cu portar-jucător. După 1-2 la pauză, campionii au întors rezultatul, Cristian începându-și recitalul de goluri superbe. Pe un contraatac, Dunărea restabilește egalitatea dar, chiar în minutul următor, Cristian înscrie cu un șut care l-a păcălit pe portarul advers, mingea trecându-i acestuia printre picioare. În afara celor 4 goluri, City'us a ratat alte ocazii importante de gol, victoria putând fi mult mai clară. Jucătorii și staff-ul tehnic au dedicat victoria coechipierului Cesar Ribeiro, accidentat grav în partida de la Deva. La intrarea pe teren, aceștia au purtat tricouri cu un mesaj de încurajare pentru Cesar. Antrenorii Gherman și Nicușan au început partida cu: Molina - Csala, M. Stoica, Cristian. Covaci. Au mai jucat: Țipău, M. Duque, Togan, Kusmodi. City'us acumulează 6 puncte, după primele 3 etape și va juca sâmbătă, de la ora 17.00, la Cluj-Napoca, cu Clujana.