Rusia - România 1-0.

România n-a reuşit să se revanşeze cu o victorie în amicalul din Rusia, după eşecul cu Polonia (0-3). Tricolorii au pierdut la ultima fază a meciului, scor 0-1. La Grozny, gazdele au avut prima ocazie după doar un sfert de oră, dar Pantilimon a respins şutul lui Samedov. Portarul lui Watford a ieşit apoi greşit pe o centrare, însăşi de data aceasta tricolorii au scăpat cu bine. La prima şansă la poarta Rusiei, Florin Andone l-a găsit perfect pe Rotariu şi dinamovistul a tras peste poartă, din poziţie ideală, spre uimirea lui Daum. A fost cea mai mare ocazie a primei reprize! Apoi, Samedov şi-a mai încercat o datăşansa din lovitură liberă înainte de pauză, dar tot fără rezultat. Rusia a fost mai periculoasăşi în repriza secundă, însă Pantilimon a blocat singur cu Kokorin. Un moment extrem de controversat s-a petrecut în minutul 71: tricolorii au cerut penalty la Florin Andone, au protestat vehement, însă jocul a fost lăsat să continue. Rusia a dat golul victoriei chiar pe final, prin Ozdoev, deşi mijlocaşul lui Terek Grozny se afla în ofsaid. Meciul s-a terminat cu scorul de 1-0 pentru ruşi, care aveau doar o victorie în ultimele zece partide jucate, amicale şi oficiale. România este la al treilea meci fără gol marcat şi la a doua înfrângere consecutivă, după 0-0 cu Kazahstan şi 0-3 în faţa Poloniei, pe Arena Naţională. Următorul meci oficial al naţionalei e România - Danemarca, din etapa a 5-a a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018, programat pe 26 martie.