Victorie în prelungirile meciului. Concordia Chiajna - ASA Tg.-Mureș 1-2

Meci cu final nebun la Chiajna între Concordia și ASA Târgu-Mureș, în etapa a 18-a, Liga 1 Orange la fotbal. Mureșenii s-au impus cu 2-1. Prima ocazie a aparținut gazdelor în minutul 41. Neluț Roșu a scăpat singur cu Mingote, dar a fost deposedat în ultimul moment de Cordoș. În prelungirile primei reprize, Bucurică a trimis puțin pe lângă poartă și s-a intrat la cabine cu tabela intactă. Tot ilfovenii au început mai curajos repriza a doua. Lovitura de cap a lui Grădinaru a fost scosă de pe linia porții de Iacobovici. Apoi Gabi Matei l-a faultat în careu pe Neluț Roșu, iar George Găman a indicat lovitura de la 11 metri. Eroul partidei, portarul Mingote, a ghicit însă colțul spre care a tras Marian Cristescu. Ultimele minute ale partidei au fost pline de suspans. Andrei Ciolacu a deschis scorul pentru ASA cu primul său gol din acest sezon în minutul 86. Gazdele au reacționat imediat - Ciobanu a egalat cu un minut înainte de final. În prelungiri, Gabi Matei a adus prima victorie a oaspeților după o așteptare de șapte etape. ASA Târgu-Mureș: Mingote - G. Matei, Netzer, Cordoș, Bucur - Iacobovici, Candrea - V. Morar, Zicu (79 - T. Petriș), C. Rus (89-Al. Ioniță) - Kuku (64 - Ciolacu). Rezerve: Moga, Ciolacu. Al. Ioniță, Petriș, Borza, Chertes, Schieb. Alte rezultate consemnate în etapa a 18-a, Liga 1 Orange la fotbal: FC Viitorul - CSM Poli Iași 1-0, CS U Craiova - ACS Poli Timișoara 2-0, FC Botoșani - Gaz Metan Mediaș 0-0, Dinamo București - Steaua București 3-1, Pandurii Tg. Jiu - FC Voluntari 1-1 și Astra Giurgiu - CFR Cluj 1-2. Duminică, de la ora 18.00, pe Stadionul Trans-Sil, formația ASA va întâlni echipa FC Botoșani.