BC Sirius Târgu-Mureș, învinsă la Sfântu Gheorghe

Baschetbalistele de la BC Sirius Târgu-Mureș au cedat, duminică seara, în deplasare, cu scorul de 59-97, în fața campioanei en-titre, Sepsi Sf. Gheorghe, într-un meci din cea de-a șasea etapă a Ligii Naționale. Cu excepția sfertului II, adjudecat de Sirius cu 27-24, formația covăsneană a controlat jocul, câștigând categoric celelalte trei acte ale întâlnirii (sfertul I 37-14, sfertul III 19-12 și sfertul IV 17-6). Tyaunna Marshall, cu 25 de puncte, Ancuța Stoenescu cu 17 și Adrienne Webb, cu 15, au fost principalele marcatoare ale gazdelor, iar de la formația târgumureșeană s-au remarcat americancele Angel Robinson și Sherise Williams, cu 19, respectiv, 11 puncte. În urma acestui rezultat, Sepsi a acumulat 10 puncte și ocupă locul secund, după CSM Satu Mare, cu 12 puncte, iar BC Sirius se menține pe cea de-a șasea poziție, cu 6 puncte.