MSE Tg.-Mureș și Avântul Reghin s-au impus pe teren propriu

Liga a 3-a de fotbal a continuat la finalul săptămânii trecute cu meciurile etapei a III-a. Formațiile mureșene MSE Tg.-Mureș și Avântul Reghin au câștigat, vineri după-amiază, partidele susținute pe teren propriu, în cadrul seriei a V-a. MSE Tg.-Mureș s-a impus, pe stadionul “Trans-Sil”, cu scorul de 2-1, în fața echipei AFC Hărman, prin golurile marcate de Mihaly Zoltan (min. 9) și Rareș Ruja (min. 27). Pentru gruparea brașoveană a marcat Claudiu Fânariu, în minutul 24. Avântul Reghin a învins cu 1-0 pe FK Miercurea Ciuc, unicul gol al partidei fiind înscris de Cristian Chirilă, în minutul 57. Cea de-a treia reprezentantă a județului Mureș, CS Iernut, a pierdut, în deplasare, cu 3-1, în fața formației AFC Odorheiu Secuiesc. Alte rezultate consemnate în cea de-a treia rundă din Seria a V-a: Sănătatea Cluj-Olimpic Cetate Râșnov 1-0, Sticla Arieșul Turda-Unirea Tășnad 1-1, ACS Unu Fotbal Gloria Bistrița-Gaz Metan Mediaș 4-1, Unirea Dej-CFR II Cluj 0-0, Minaur Baia Mare - ACS Fotbal Comuna Recea (jud. Maramureș) 1-0.