TSUNAMI la Oradea! Handbalistele de la CSM Târgu-Mureș s-au impus cu 35-17!

Handbalistele de la CSM Târgu-Mureș au obținut a treia victorie consecutivă în Divizia A, Seria D, la handbal feminin, ediția 2018/2019.

Duminică, echipa CSM Târgu-Mureș a învins în deplasare la scor, 35-17 (17-8), echipa CSU Oradea. Partida a contat pentru etapa a III-a, Divizia A, Seria D. Mureșencele s-au descătușat din minutul 13, la scorul de 6-5 în favoarea lor, când au înscris opt goluri fără să primească gol. Handbalistele de la CSM Târgu-Mureș au reușit o nouă serie de goluri, fără a încasa nici unul, din minutul 37, la scorul de 19-10, când au marcat de 7 ori consecutiv. Au punctat pentru CSM: Carola Stângu - 11, Monica Barabas - 5, Andreea Târșoagă - 5, Carina Ghemeș - 5, Georgeta Bucin - 3, Paula Popeanu - 2, Flavia Munteanu - 3, Sarah Darie - 1. În următoarea etapă, echipa CSM Târgu-Mureș va întâlni, în Sala Sporturilor din Târgu-Mureș, echipa CS Chișineu Criș, la data de 7 octombrie 2018, cu începere de la ora 17.00.

Sursa foto: Pixel ProSport