CS IERNUT OBȚINE VICTORIA ÎN DUELUL CU HĂRMAN

Vineri și sâmbătă, 12-13 aprilie, s-au disputat meciurile din etapa a 23-a, Liga a III-a de fotbal. În seria V, dintre echipele mureșene, doar CS Iernut a a avut sorți de izbândă. Iernuțenii s-au impus pe teren propriu cu scorul de 3-2 în confruntarea cu AFC Hărman, prin golurile reușite de Darius Ghirca (minutul 2), Răzvan Stoica (85) și Arnorld Szilagyi (89). Pentru oaspeți au marcat Marian Constantinescu (minutul 45) și Bogdan Roșu (53). Celelalte rezultate consemnate: CFR Cluj 2 - Gaz Metan 2 Mediaș 5-1, AFC Odorheiu Secuiesc - Unirea Tășnad 2-0, Unirea Dej - Olimpic Cetate Râșnov 0-1, ACS Unu Fotbal Gloria - Sănătatea Cluj 2-1, MSE Târgu Mureș - Sticla Arieșul Turda 0-5, ACS Fotbal Comuna Recea - AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-4, Minaur Baia Mare - Avântul Reghin 1-0.