AMICAL CU CINCI GOLURI ÎNTRE ROMÂNIA ȘI SERBIA

Reprezentativa feminină de fotbal a României a încheiat stagiul de pregătire din această săptămână cu un amical împotriva Serbiei. Partida s-a desfășurat la baza sportivă a naționalei Serbiei de la Stara Pazova. Tricolorele au pierdut cu 3-2 meciul, după ce au revenit de la 2-0 și 3-1. Gazdele au deschis scorul repede, prin Poljak, iar o greșeală a defensivei noastre în prelungirile primei reprize ne-a trimis la vestiar cu două goluri primite. A doua repriză a fost mult la echilibrată, căpitanul naționalei, Florentina Olar, micșorând diferența prin reușita sa din minutul 52. Gazdele au înscris din nou, ducând scorul la 3-1, moment în care selecționerul Mirel Albon a trimis în teren jucătoarele tinere. Iar mutarea s-a dovedit a fi una inspirată, Ana Vlădulescu înscriind un gol superb din afara careului (74).