Volei Alba Blaj s-a impus la Tg. Mureș în Cupa CEV

Campioana României la volei feminin, CSM Volei Alba Blaj, și-a încheiat parcursul în grupa B din Liga Campionilor pe locul al treilea, astfel că va continua campania europeană în Cupa CEV. Astfel, miercuri, în Sala Sporturilor din Tg. Mureș, Volei Alba Blaja câștigat cu 3-1 întâlnirea cu echipa poloneză Budowlani £ódŸ, din sferturile de finală.

Returul este programat miercuri, 1 martie, în Polonia, la “Sport Arena” din £ódŸ. Cealaltă echipă feminină de volei, CSM Târgoviște, a terminat a treia în grupa E din Liga Campionilor și va continua parcursul european tot în Cupa CEV, unde a întâlnit-o, miercuri, în “sferturi”, pe Olympiacos Piraeus din Grecia. În Sala Sporturilor din Târgoviște, CSM s-a impus cu 3-2. Manșa secundă va avea loc joi, 2 martie, la Atena.