Baschetbaliștii mureșeni s-au impus în jocul cu Steaua

Etapa a 22-a din Liga Națională de baschet masculin, a locurilor 11-18, grupa de la retrogradare, a debutat vineri, 10 martie, cu partidele: CSM Focșani – CSM VSKC Miercurea Ciuc 70-66 și CSM Tg. Mureș – CSA Steaua București 99-82. Sâmbătă, 11 martie, s-au disputat celelalte meciuri: CSM Galați – CSM Baschet Petrolul Ploiești 77-84 și CSM Târgu Jiu – Laguna București 70-66. Pe prima treaptă este Petrolul Ploiești (cu 18 puncte), urmată de Galați, tot 18 puncte. CSM Tg. Mureș se afla pe locul 3 cu 17 puncte.

Sorin Crăciun

Lasă un răspuns