CSM Tg. Mureș a cucerit Cupa României la futsal

Echipa Under 19 a clubului CSM Tg. Mureș, antrenată de Kacso Endre, a cucerit Cupa României la futsal, după ce a învins, luni, în finală, cu 7-1, pe ACS Ceahlăul Piatra Neamț. Marcatorii echipei noastre: Patrick Cherteș 3x, Mojzi Botond 2x, Varga Eduárd, Láposi Róbert. De la gazde Nemțeanu a deschis scorul foarte repede, dar deja în prima repriză ne-am asigurat un avantaj confortabil, de patru goluri prin reușitele semnate de Cherteș de două ori, Mojzi, Varga și Láposi. În repriza a doua gazdele și-au scos portarul în speranța unei reveniri, dar apărarea noastră s-a comportat excelent, și cu mare calm a reușit să mențină poarta noastră neatinsă, ba mai mult, Cherteș și Mojzi au reușit încâ două goluri cu poarta goală. În cadrul turneul final de la Piatra Neamț, CSM Tg. Mureș a trecut în sferturile de finală de CFR 1933 Timișoara cu scorul de 5-3, iar în semifinale s-a impus în fața echipei CSO Viitorul Dărăbani cu 8-1.