Record mureșean la București!

Încă un concurs de succes pentru atletul mureșean Sámuel Jakab! De data aceasta, sportivul de la CSM Tg. Mureș a concurat la categoria de vârstă U20 (juniori 1), la cea de-a doua etapă a Campionatelor Naționale. Competiția a avut loc din nou pe Stadionul Iolanda Balázs-Sõtér din București. Samu Jakab a ajuns în finala probei de 100 m de pe locul 3 cu timpul de 11,05 secunde, unde și-a depășit propriul record și a terminat pe locul 3 cu timpul de exact 11,00 secunde. A doua zi, el a obținut și la 200 de metri cea mai bună performanță a sa, terminând pe locul 4, cu 22,28 secunde (record personal!). Dacă raportăm aceste rezultate la grupa sa de vârstă, ar fi fost al doilea la 100 m și primul la 200 m! “Să alergi cu băieții mai mari a fost grozav și am obținut rezultate bune. Următoarea cursă este finala campionatului național U20, mergem înainte și progresăm!”, a afirmat Samu Jakab.