Unirea Ungheni se impune în prelungiri cu ACS Tg. Mureș

Formația Unirea Ungheni a debutat cu dreptul în noua ediție a Ligii a III-a de fotbal, după ce s-a impus, vineri seara, în deplasare, cu scorul de 2-1, în fața echipei ACS Tg. Mureș 1898, într-un meci din prima etapă a Seriei a 9-a. Târgumureșenii au condus cu 1-0 din minutul 3, prin golul marcat de Gliga, însă cei din Ungheni au revenit pe finalul meciului, egalând prin Oltean, în minutul 89 și apoi dând lovitura în prelungirile partidei (min.90+7) prin portughezul Amancio Fortes. În repriza a doua a fost trei eliminări, Caliani și Preklet de la ACS, precum și Piper, de la formația oaspete. Cealaltă reprezentantă a județului Mureș, Avântul Reghin, a pierdut, în deplasare, cu 1-0, în fața Metalurgistului Cugir.