Târgumureșeanul Malnasi Attila, locul întâi la “Cluj Winter Race"

Ciclistul târgumureșean Jozsef Malnasi Attila, de la echipa Velocitas, a câștigat, sâmbătă, competiția “Cluj Winter Race", contând pentru cea de-a 4-a etapă a Cupei României de Ciclocros. Acesta a fost cel mai rapid, fiind cronometrat cu timpul de 1:01:23.09. Malnasi, care s-a impus la categoria Elite, a fost urmat de sibianul Patrick Pescaru, legitimat la formația CSU Scott Tg. Mureș. Acesta din urmă a câștigat concursul la categoria Under 23, unde este lider în clasamentul general. La categoria junioare, Jasmine Otilia Mircea de la CS Mureșul a ocupat locul secund, iar Bartus Alex, de la același club, a fost al treilea la Elite. Ultima etapă va avea loc la 20 ianuarie, anul viitor, la Vatra Dornei.