Ludușeanca Herczeg Andrea a înscris în Victoria cu Armenia

Naționala feminină de fotbal a României a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 5-0, echipa Armeniei, în primul său meci din Grupa C4 a preliminariilor Campionatului European de anul viitor. Golul 5 al selecționatei tricolore a fost marcat, în minutul 80, de ludușeanca Herczeg Andrea, legitimată la FK Miercurea Ciuc. Aceasta a fost introdusă în teren în minutul 73, înlocuind-o pe Ștefania Vătafu. Cu ocazia partidei din Armenia, la cârma naționalei țării noastre a debutat italianul Massimo Pedrazzini. În celălalt meci al grupei, Bulgaria a învins Kazahstanul cu 1-0, în deplasare. Următoarele jocuri din grupă vor avea loc astăzi, 9 aprilie: România - Kazahstan (Stadion Arcul de Triumf din București, ora 19.00) și Bulgaria - Armenia.