Luptătorii târgumureșeni, medaliați la Cupa României

Sportivii de la cluburile ACS BSG Târgu Mureș și CSS Târgu Mureș s-au numărat printre performerii Cupei României la lupte, competiție desfășurată la Călărași și rezervată categoriei de vârstă sub 15 ani. Luptătorii de la ACS BSG Târgu Mureș au cucerit 8 medalii, dintre care 5 de aur, una de argint și două de bronz. Au urcat pe prima treaptă a podiumului de premiere Georgiana Hărșan, Claudia Manțog, Valeria Flocea, Maxim Pănuș și Ionuț Goran. Medalia de argint a fost câștigată de către Kurta Sándor, iar cele de bronz au fost obținute de Simina Manțog și Marius Munteanu. Barabás Rianna a fost și ea aproape de o clasare pe podium, terminând pe locul V la categoria sa de greutate. Clubul Sportiv Școlar Târgu Mureș a cucerit 4 medalii de aur, prin Anemona Duma, Barabas Anna, Yanis Man și Nagy Istvan, precum și una de argint, prin Karda Szilard. În clasamentele pe cluburi, ACS BSG Tg. Mureș a ocupat locul I la fete și pe poziția secundă la băieți, iar CSS Tg. Mureș s-a clasat pe trei, în concursul rezervat fetelor. La competiție au participat 600 de luptători de la cluburi din întreaga țară.