Mureșenii, campioni naționali la culturism și fitness

La finele săptămânii trecute, la Cluj-Napoca, s-au desfășurat întrecerile Campionatului Național de culturism și fitness, la care au participat sportivi din întreaga țară. La finalul competiției Ioana Șulea de la Clubul Sportiv Universitar Târgu-Mureș a câștigat medalia de aur și titlul de campioană națională la bikini fitness +172 (antrenori Dumitru Cheteleș și Sebastian Popovici). Sportivul Paul Pop, de la Voința Sebastiano Reghin a obținut medalia de aur și titlul național la Man Physique 170 cm. Tot de la clubul Voința Sebastiano Reghin a mai urcat pe podium și Ana Maria Păduraru, care a cucerit medalia de argint la bikini fitness 163 cm. O evoluție bună la acest concurs au avut-o și sportivele Gidofalvi Timea și Andrea Toncean, de la CSU Târgu-Mureș, care s-au clasat pe poziția a IV-a la bikini fitness 160 cm și 166 cm.