PROGRAM TIFF TG.-MURES

Vineri, 13.09

PALATUL CULTURII

17.00 Balkan Melody (r. Stefan Schwietert)

19.00 Eveniment Lucian Pintilie

Proiectie Speciala "Dupa-amiaza unui tortionar�

Lansare DVD cofret PINTILIE CINEAST � in prezenta lui LUCIAN
PINTILIE

21.00 Cocktail de deschidere in onoarea invitatilor festivalului �
Sala Oglinzilor

TEATRUL NATIONAL

19.00 Concert Eugenia

20.30 Proiectie Speciala: Funeralii fericite (r. Horatiu Malaele)

In prezenta lui HORATIU MALAELE

COCOSUL DE AUR

20.30 FILM: Sound City (r. Dave Grohl)

22.30 Festival Party: SILENT STRIKE si Dan Basu

* In caz de ploaie sau vreme nefavorabila, filmul se va difuza
incepand cu ora 21.30, la Palatul Culturii

J�AI BISTRO

20.00 Scurtmetraje romanesti din competitia TIFF 2013

Sambata, 14.09

PALATUL CULTURII

15.00 Proiectie speciala cu filmele romanesti premiate la Zilele
Filmului Romanesc din cadrul TIFF 2013
O umbra de nor (r. Radu Jude)

Aici... adica acolo (r. Laura Capatina Juller)

17.00 Patria, sexul si alte inconveniente (r. Reka Kincses)

19.00 Proiectie speciala: Undeva la Palilula (r. Silviu Purcarete)
In prezenta lui Silviu Purcarete

Lansare DVD Undeva la Palilula

TEATRUL NATIONAL

19.00 Concert Fanfara Ciocarlia

20.30 FILM: Povestea unei caravane de tigani (r. Jasmine Dellal)

COCOSUL DE AUR

20.30 FILM: Hasta la vista (r. Geoffrey Enthoven)

22.30 Festival Party: Dj K-lu

* In caz de ploaie sau vreme nefavorabila, filmul se va difuza
incepand cu ora 22.30, la Palatul Culturii

J�AI BISTRO

20.30 Scurtmetraje romanesti din competitia Anim�est 2012

Duminica, 15.09

PALATUL CULTURII

15.00 FILM: Blancanieves (r. Pablo Berger)

17.00 FILM: De ce fierbe copilul in mamaliga/Aglaja (r. Krisztina Deak)

19.00 Proiectie speciala: Sunt o baba comunista (r. Stere Gulea)

In prezenta lui Stere Gulea

21.00 Proiectie speciala: Love Building (r. Iulia Rugina)

In prezenta actorilor Dragos Bucur, Alexandru Papadopol,
Dorian Boguta

COCOSUL DE AUR

20.30 FILM: Searching for Sugar Man (r. Malik Bendjelloul)

Oscar 2013 pentru cel mai bun documentar

22.15 Concert Grimus

23.00 Closing Party: Suie Paparude

After Party: Dj Sauce

J�AI BISTRO

20.30 Scurtmetraje din competitia FULL MOON 2013

Lasă un comentariu