FOTBAL - Naționala României, dublă victorie!

Puiu Iordănescu și-a început și onorat cu bine revenirea, ca selecționer, la comanda Naționalei de fotbal a României. Două ieșiri în fața iubitorilor sportului rege, una oficială, una amicală, și tot atâtea victorii cu același scor 2-0. În preliminariile Campionatului European de fotbal din Franța, 2016, vineri, 14 noiembrie a.c., pe Arena Națională, „tricolorii" au învins Irlanda de Nord cu 2-0, goluri semnate în repriza a 2-a de Papp, la interval de numai patru minute unul de altul. Iată că marți, 18 noiembrie, tot pe Arena Națională din București, într-o întâlnire amicală, România a învins Danemarca, cu 2-0, goluri înscrise de Keserü, în minutele 53 și 58. Aceste rezultate plasează Naționala de fotbal a țării noastre între primele 20 din lume, o clasare de-a dreptul onorantă! Să fie de bun augur în viitoarele confruntări fotbalistice din anul 2015, mai cu seamă a celor din Grupa F a preliminariilor EURO 2016, cea dintâi fiind cu Insulele Feroe, în ziua de 29 martie anul viitor?