Spicom Sfântu Gheorghe - City'us Târgu-Mureş 4-3 (2-2)

Formaţia City'us Târgu-Mureş a pierdut la muchie de cuţit confruntarea disputată în deplasare, marţi seara, 10 februarie, în compania echipei Spicom Sfântu Gheorghe, partidă care a contat pentru Liga 1 la futsal, etapa a 17-a. La capătul unui meci echilibrat între două echipe cu valoare, dar şi cu mari orgolii la mijloc, formaţia gazdă a învins cu 4-3. City'us Târgu-Mureş a deschis scorul în minutul 3 (autogol), dar s-au văzut egalaţi 9 minute mai târziu, autor Cristian Cardenas. Ocaziile s-au perindat de la o poartă la cealaltă, dar atât Carlos, cât şi Molina au prins o zi bună. Spicom preia conducerea în ultimul minut al primei reprize prin golul înscris de Mario Duque, 2-1, însă bucuria a durat câteva secunde. Ion Al-Ioani aduce egalitatea pe tabela de marcaj, scor la pauză 2-2. La câteva minute de la reluare, Gabriel Dobre primeşte cartonaş roşu, iar în minutul 6 gazdele marchează prin acelaşi Cristian Cardenas. În minutul 10, elevii lui Kacso Endre simt că jocul nu este pierdut şi înscriu prin Emil Răducu, restabilind egalitatea, scor 3-3. Cu 5 minute înainte de fluierul final, lovitura dureroasă pentru mureşeni a venit din piciorul lui Adrian Pânzaru, care a marcat pentru 4-3, aducând victoria celor de la Spicom Sfântu Gheorghe. În următorul meci, City'us va evolua la data de 14 februarie, ora 19.00, în Sala Sporturilor din Târgu-Mureş, în optimile Cupei României, contra formaţiei CSMS Iaşi.