ASA Târgu-Mureş - Poli Timişoara 0-0. Vicecampioana nu se regăseşte după eliminarea din preliminariile Ligii Europa

Vicecampioana ASA Târgu-Mureş rămâne neînvinsă pe teren propriu, după ce a remizat, scor 0-0, cu Poli Timişoara, în etapa a şasea, Liga 1. Mureşenii au ratat patru ocazii uriaşe în mai puţin de cincisprezece minute. Jazvic l-a testat primul pe Kirschstein, în minutul 9. Golanski şi Pedro i-au urmat imediat exemplul, pentru ca, în minutul 22, Scutaru să respingă excelent un şut al lui Mureşan. Bărbuţ l-a înlocuit pe Hernandez după o jumătate de oră de joc şi a semnat cea mai mare ocazie a timişorenilor, în minutul 65. Partida s-a încheiat fără gol, iar ASA Târgu-Mureş a rămas neînvinsă şi fără gol primit, pe teren propriu, în campionat. Vasile Miriuţă i-a folosit pe: Stăncioiu - Golanski (54-Hanca), Bejan, I. Gonzalez, Balic - Mureşan (66-B. Martins), Gorobsov - Jazvic, Brandan, L. Pedro (72-Velayos) - Manolov. În etapa următoare, ASA va juca în deplasare cu Steaua, sâmbătă, de la ora 21.00.