Reprezentativa feminină de senioare a României s-a impus cu 5-0 în amicalul cu Republica Moldova

Într-un meci disputat joi la Buftea, echipa de senioare a României s-a impus cu 5-0, prin dublele lui Vătafu şi Ciolacu, la care s-a adăugat şi reuşita lui Giurgiu. Echipa condusă de Mirel Albon a marcat toate cele cinci goluri ale întâlnirii încă din prima repriză. Ştefania Vătafu a deschis scorul în minutul 10, fiind urmată de Mihaela Ciolacu după doar şase minute. Vătafu şi Ciolacu au marcat din nou, în minutele 29, respectiv 40, însă între reuşitele acestora s-a intercalat şi cea a Adinei Giurgiu consemnată în minutul 37. Pentru România au evoluat: Părăluţă - Corduneanu (87 G. Vasile), Olar (90+1 Goder), Havriştiuc (67 Meluţă), Gorea (73 Barabasi), Bortan (81 Tărăşilă), Ciolacu (60 L. Nica), Vătafu, Bâtea, A. Voicu, Giurgiu. Antrenor: Mirel Albon.