ASA Târgu-Mureş - Viitorul 1-1

În etapa a IV-a a play-off-ului, ASA Târgu-Mureş a terminat la egalitate, 1-1, partida disputată joi seara, pe Trans-Sil, cu FC Viitorul. Golul mureşenilor a fost înscris de George Ţucudean, în minutul 88, după o gafă a portarului advers, care a scăpat mingea în poartă, la şutul atacantului roş-albastru. Pentru oaspeţi a deschis scorul De Lucas, în minutul 65. Punctul obţinut este cu atât mai valoros, cu cât, din minutul 50, ASA a evoluat în inferioritate numerică, după ce Jazvic a primit al doilea cartonaş galben. ASA - FC Viitorul 1-1, al doilea rezultat de egalitate al formaţiei mureşene din play-off. Pentru ASA au evoluat: Stăncioiu - G. Matei, Balaur, I. Gonzalez, Pîrvulescu - Mureşan, Brandan - Jazvic, Mutu (Ţucudean 69'), Buş (Dedov 69') - Ciolacu (Costa 77'). Antrenor: George Ciorceri. ASA Târgu-Mureş acumulează 21 de puncte în clasamentul play-off-ului şi va întâlni duminică, de la ora 20.30, pe Arena Naţională din Bucureşti, pe Steaua. Într-o altă partidă a etapei a IV-a a play-off-ului, Pandurii - Steaua 0-1.