CSM - Rostov Don 26-25

CSM Bucureşti a făcut primul pas spre Final Four-ul Champions League după ce elevele lui Kim Rasmussen le-au administrat rusoaicelor de la Rostov Don prima înfrângere din acest sezon. CSM-ul a condus la cel mult două goluri în repriza întâi (10-8), însă, până la pauză rusoaicele au întors balanţa şi au intrat cu 12-11 la cabine. În partea secundă, Rostov a marcat spectaculos pentru 16-14, după care a urmat cea mai bună perioadă a româncelor - 5 goluri consecutive şi niciunul încasat au dus tabela la 19-16. Din nou, însă, situaţia s-a întors - campioana Rusiei a închis poarta şi a înscris de 6 ori până la 24-22. În ultimul minut, la 25 egal, Rodrigues a ieşit la rampă şi a marcat golul victoriei, chiar dacă finalul meciului a fost unul nebun. Grubisic a apărat o lovitură de la 7 metri şi Oana Manea a irosit, pe contraatac, şansa unei victorii la două goluri. S-a terminat 26-25 pentru CSM Bucureşti, în turul sferturilor din Liga Campionilor. Returul va fi în direct la Digi Sport, pe 9 aprilie.