ASA pierde la limită în „Groapă". Dinamo - ASA Tg.-Mureș 1-0

Formația ASA Târgu-Mureș a fost învinsă cu 1-0 de Dinamo București în deplasare în cadrul etapei a 20-a din Liga 1 Orange la fotbal. Nemec a marcat unicul gol, iar Nistor a ratat un penalty obținut tot de el. Dinamo a început în atac, dar lovitura de cap a lui Nemec a fost prea slabă pentru a-l învinge pe Mingote. Nici noul căpitan, Palic, nu a nimerit ținta. Nemec a marcat singurul gol al meciului în minutul 22, servit de omul cu cele mai multe pase decisive din echipa lui Andone, Hanca. Slovacul a fost aproape de „dublă", dar nu a ajuns la centrarea lui Steliano Filip. Cu două victorii consecutive înainte de meciul din Ștefan cel Mare, ASA a fost aproape de egalare în repriza a doua, la execuția lui Morar. Intrat pe teren în minutul 63, Dan Nistor a obținut un penalty, contestat de oaspeți. Tot el și-a asumat responsabilitatea execuției, dar a ratat șansa de a marca primul gol în tricoul lui Dinamo. Rotariu a nimerit bara în minutul 86 și meciul s-a terminat 1-0, nu înainte ca Gabi Matei să vadă cartonașul roșu. Alte rezultate consemnate în etapa a 20-a din Liga 1 Orange: ACS Poli Timișoara - FC Voluntari 1-0, CS U Craiova - CFR Cluj 2-1, Pandurii Tg. Jiu - Gaz Metan Medias 2-5, FC Botoșani - CSM Poli Iași 1-3, Astra Giurgiu - Steaua București 1-0.