Fetele, devastate după ce au fost eliminate. Care a fost reacția lui Ambros!

România a pierdut meciul cu Cehia, scor 27-28, ratând astfel posibilitatea de a merge în sferturile de finală ale Campionatului Mondial la handbal feminin. Selecționerul Ambros Martin a recunoscut că naționala Cehiei a fost peste România și a dezvăluit de ce au pierdut fetele noastre. „Singurul lucru de zis e că am pierdut azi. Cehia a fost mai bună pe final și în momentele importante. Au revenit în momentele critice ale meciului. Au avut o singură ocazie să revină pe tabelă și au reușit asta. În anumite momente, am tratat meciul altfel decât am făcut-o în partidele de până acum. Nu sunt echipe ușoare în aceste optimi de finală. Au jucat inteligent, mai ales în a doua repriză. Noi am fost obosiți, sub presiune mereu. În anumite situații nu am fost norocoși. Au pus foarte multă presiune pe noi. Trebuie să fim mândri de această echipă a României. Trebuia să fim mai relaxați. Ne-am dorit foarte mult să ajungem mai departe, dar uneori asta nu e bine, întrucât vin momente critice, ca astăzi..." a declarat Ambros Martin.