Györ - CSM Bucureşti 28-24! Unguroaicele trec pe primul loc al grupei

CSM Bucureşti a pierdut meciul cu Györ, scor 24-28. Unguroaicele s-au apărat extraordinar, mai ales portarul Kari Grimsbo, care a făcut minuni între buturi. După acest succes, Györ o depăşeşte pe CSM în fruntea clasamentului. A fost a doua înfrângere a „tigroaicelor" în actualul sezon al Ligii Campionilor la handbal feminin. La pauză, Györ conducea cu 13-11, însă în partea a doua a jocului, elevele lui Ambros Martin s-au descătuşat. Jocul Cristinei Neagu n-a mers deloc, fiind blocată excelent de apărarea adversă. Cea mai bună jucătoare a noastră a fost Bella Gullden, însă n-a fost suficient pentru ca fetele noastre să reuşească prima lor victorie în sala lui Györ! CSM Bucureşti este calificată în sferturile Ligii Campionilor, însă mai rămâne de stabilit poziţia de pe care merge în următoarea fază a competiţiei.