Un târgumureșean a câștigat concursul de ciclism Bike N`Roses de la Târgu-Mureș

Cicliști profesioniști și amatori au participat, duminică, 24 iunie, la Târgu-Mureș, la concursul Bike N`Roses, etapă contând pentru circuitul Road Grand Tour. Competiția, organizată de fostul multiplu campion național la ciclism, Alexandru Ciocan, în colaborare cu Primăria Târgu-Mureș, s-a desfășurat pe un circuit, al cărui traseu a cuprins zona centrală a orașului, o parte din Bulevardul 1 Decembrie 1918, precum și străzile Ștefan cel Mare și Bolyai. Cursa a fost câștigată de târgumureșeanul Madaras Attila, care a parcurs cele 25 de tururi (67,5 km) într-o oră, 36 de minute și 7 secunde. Attila a fost urmat în clasamentul Open de un alt ciclist din Târgu-Mureș, Terebesi Istvan (1:36:08,20) și de ploieșteanul Marian Frunză (1:39:29,70). La fete, prima care a trecut linia de sosire a fost bucureșteanca Estera Ana Maria Coteață.