VICTORIE CATEGORICĂ A TRICOLORELOR ÎMPOTRIVA MALTEI

Selecționata feminină a României a câștigat cu 5-0 în al doilea amical disputat în compania Maltei, duminică, 7 aprilie, la Mogoșoaia. Tricolorele și-au impus jocul din primul minut, Cosmina Dușa ratând cele mai clare ocazii până la deschiderea scorului. Ștefania Vătafu a transformat o lovitură de la 11m în minutul 19, penalty obținut de Cosmina Dușa. Până la finalul primei reprize, tricolorele au mai marcat de două ori, Dușa și Olar combinând perfect la golurile doi și trei. În repriza secundă, posesia a aparținut României, Dușa și Vătafu reușind “dubla” după ce au marcat în minutul 51, respectiv 90+2. Selecționata feminină a României a învins cu 2-0 Malta, în primul joc amical, disputat joi, 4 aprilie, la Mogoșoaia. România încheie victorioasă această “dublă” amicală, cu șapte goluri marcate și niciunul primit.