OPT TITLURI CUCERITE DE CĂTRE SPORTIVII VETERANI DE LA CSM TG. MUREȘ!

Campionatele naționale de atletism “Masters” au avut loc la București, unde clubul CSM Tg. Mureș fost reprezentat de trei atleți pe pista stadionului Iolanda Balázs Sõtér. În ciuda căldurii, toată lumea a reușit să facă o treabă excelentă! Toți au reușit să urce de mai multe ori pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, dar au fost și câteva medalii de argint.

La categoria feminin, +45 ani, Barabási Rozália a cucerit titlurile naționale la 80 m garduri, respectiv la 100 și 200 m plat. Böjte Attila a câștigat probele de săritura în lungime și 100 m plat la categoria de vârstă 60+ și a luat argintul la 200 m. Cel mai “tânăr” atlet al nostru, Fülöp János Csaba, a cucerit trei medalii de aur la categoria de vârstă de peste 75 de ani (!), a fost invincibil la aruncarea ciocanului greu, a ciocanului și a discului, dar a ratat de puțin locul întâi la aruncarea greutății, terminând pe locul al doilea. Felicitări sportivilor de la CSM Tg. Mureș, care demonstrează în fiecare zi că vârsta nu este o barieră în sport!