Invitație la Filarmonica de Stat din Târgu Mureș

Joi, 22 decembrie, la Palatul Culturii, Sala mare, ora 19.00, CONCERT SIMFONIC, realizat în parteneriat cu TVR Târgu Mureș, dirijor, solist la clavecin și orgă NICOLAE MOLDOVEANU (Elveția).

Soliști: Oprea Roxana – vioară, Sándor Ágnes Klára – flaut, Ferencz János – oboi, Major Zalán – oboi, Bóta-Péter Erzsébet – oboi, Pavel Curcă – corn, Radu Gavril – corn, László Cristina – clavecin.

Își dă concursul ORCHESTRA SIMFONICĂ A FILARMONICII DE STAT TÂRGU MUREȘ.

Din program: J.S.Bach Concert Brandenburgic nr.1 în F major, BWV 1.046, J.S.Bach – Concert Brandenburgic nr. 5 în Re major, BWV 1.050, G.F.Händel.

Concert pentru orgă și orchestră op.4, nr.3, G.F. Händel – Concert pentru orgă și orchestră op.4, nr.6, G.Ph.Telemann Uvertură în Re major, TWV 23:1.

Lasă un răspuns