CSM Târgu-Mureș, fără victorie în Liga I de futsal

Formația târgumureșeană a cedat, luni, la Buzău, cu scorul de 4-5, în fața echipei locale Luceafărul, într-un meci din cea de-a patra etapă a campionatului Ligii I de futsal. Echipa antrenată de Cosmin Gherman, condusă la pauză cu 3-0, a fost foarte aproape de-a egala la 5 cu un minut și jumătate înainte de finalul partidei, când Tătar a trimis balonul în bară dintr-o lovitură de la 10 metri. Este cea de-a patra înfrângere înregistrată de CSM Tg. Mureș, nou-promovată în primul eșalon. În clasament conduce Sepsi SIC Sfântu Gheorghe (cu 12 puncte), urmată de CFR 1933 Timișoara (tot cu 12 puncte) și United Galați (cu 10 puncte). CSM Tg. Mureș a coborât pe treapta a 9-a, penultima (fără niciun punct).