FUTSAL - U19: Victorie de moral pentru CSM Tg. Mureș înaintea Cupei!

Echipa de futsal a CSM Tg. Mureș a reușit o victorie uriașă în fața deținătoarei titlului în Campionatul U19 - Liga Elitelor. Rezultat: CSM Târgu Mureș U19 - FK Odorheiu Secuiesc U19 6-2 (3-1). Marcatorii echipei târgumureșene au fost: Varga Eduárd 2x, Butiurcă Zsolt 1, Laposi Adrian 1, Sandor Daniel 1, Laposi Robert 1. Formația CSM Tg. Mureș a început foarte bine meciul, și-a creat un avantaj de 3 goluri, oaspeții reducând din diferență înainte de pauză. Repriza a doua s-a desfășurat aproape simetric cu prima, scorul final fiind 6-2. Antrenorul echipei CSM, Endre Kacsó, a folosit lotul avut la dispoziție și a fost un test foarte util în vederea Final 8-ului Cupei României U19. Competiția se va desfășura la Odorheiu Secuiesc începând de vineri, unde echipa târgumureșeană- deținătoarea trofeului - va întâlni în sferturi, echipa Șoimii Șimand. Dacă se va califica mai departe, elevii lui Endre Kacsó vor întâlni în semifinală, învingătoarea sfertului dintre CFR Timișoara și Futsal Ceahlăul.