Handbal feminin - CAMPIONATUL EUROPEAN ROMÂNIA-UKRAINA: 23-22 (12-9)

A treia partidă din Grupa B s-a jucat joi seara, având ca adversară echipa din Ukraina, și de data aceasta fetele noastre au început foarte bine jocul, au fost tot timpul primei reprize la cârma jocului, în min. 9: 4-1, apoi în minutul 20: 8-6, min. 24: 10-7 și prima repriză s-a încheiat la trei goluri diferență 12-9.

În repriza secundă, deși au condus în min. 45 la cinci puncte diferență: 19-14, au început multe și mari greșeli în echipa antrenorului Gh. Tadici, chiar și Neagu a ratat, formația ukraineană s-a apropiat la 2 goluri 22-20, apoi greșelile echipei noastre în ultimele 2 minute de joc, mari ratări și apărarea în frunte cu cele două portărițe primeau gol după gol, dar câștigă în final cu 23-22 și se califică în grupele principale, primul meci îl joacă cu echipa Ungariei.